Avamisele andis hoo sisse ka AHHAA teadusteatri professionaalne trupp.
FOTO: Andres Tennus

Toomemäel avati TÜ raamatukogu ajutised lugemissaalid

Uudis

10. oktoobril avati Toomemäel rahvusarhiivi hoones ajutised TÜ raamatukogu lugemissaalid. Avamisele andsid hoo sisse Zerkala tuletantsijad ning AHHAA teadusteatri professionaalne trupp.

Üliõpilaskonna SA juhatuse liikme Mirell Prosa sõnul on tudengite jaoks väga oluline, et linnas oleks küllaldaselt kohti, kus nad saaksid tegeleda oma õppetööga või arutelda eri teemadel kaasüliõpilastega. «On ääretult tore ja toetav kuulda, et TÜ raamatukogu üritab iga päevaga järjest rohkem luua remondi ajaks võimalusi toetavas keskkonnas õppimiseks.»

Rahvusarhiivi infojuhi Birgit Kibali sõnul saab nüüdseks 112-aastane hoone jutustada uutele külastajatele TÜ ühiselamu ja õppehoone aegadest tsaaririigi lõpul ja Eesti vabariigi alguses ning seejärel riigi ja arhiivihuviliste teenimisest Eesti arhiivinduse keskusena kuni tänavu suveni. «Arhiivitöötajatel on rõõm näha, et aastatega armsaks saanud hoone on tühjaksjäämise asemel aktiivselt uuskasutusse võetud. Soovime TÜ raamatukogu lugejatele ja töötajatele head ning ladusat töömeelt uues ajutises kodus!»

Jaga artiklit