Teadus meediastunud maailmas

Uudis

Eesti teadusagentuur kutsub 23. novembril toimuvale konverentsile «Teadus meediastunud maailmas». Konverentsile järgneval päeval toimub inspiratsiooniseminar «Eesti otsib teadussaadikuid».

Üha keerukamaks muutuvas maailmas peaks teadmistepõhise mõtteviisi kujundamine olema nii ajakirjanike kui teadlaste suur ülesanne. Teadusel võiks olla palju suurem osa meie igapäevases meediaannuses, et aidata meil teadlikumaid otsuseid teha.

Konverentsile on oodatud ajakirjanikud, teadlased ja teadusadministraatorid, et üheskoos mõelda ja arutleda teaduse laiema kajastamise teemal ühiskonnas. Eesti Päevalehe ajakirjanik Tuuli Jõesaar kõneleb ajakirjanduse vastutusest teadusteemade kajastamisel. Teadlase seisukohast avab sama teemat Eesti teaduste akadeemia president, rannikutehnika professor ja akadeemik Tarmo Soomere.

Andmeajakirjanduse asjatundja Jonathan Stoneman (Suurbritannia) ja Margus Järv Eesti Päevalehest toovad häid näiteid andmeajakirjandusest ning avatud andmete kasutamisest. Statistikaameti esindaja räägib andmeanalüüsi lõksude vältimisest.

Teadusteemade kajastamisega seotut tutvustavad Margus Mets Postimehest ja Rain Väät Äripäev AS-ist.

Küsimusele, kuidas pakkuda sisukat ja harivat teaduskajastust, otsivad vastuseid Priit Hõbemäe juhitud arutelus füüsik Andi Hektor, professor Irja Lutsar, teadusajakirjanik Marju Himma ning tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa.

Jaga artiklit