TÜ farmaatsia instituudi juhataja Ain Raal ja farmaatsiatudengid süsteemiga tutvumas.
FOTO: Argo Ingver

Proviisoriõppe tudengid said sotsiaalfarmaatsia õppeks uue IT-lahenduse

Uudis

Tartu ülikooli farmaatsia instituudi sotsiaalfarmaatsia õppeklassi soetati BENU Apteek Eesti toetusel uus IT-lahendus, mis toetab teoreetiliste erialateadmiste praktilist kasutamist, suurendades sellega tulevaste proviisorite tõhusamat ettevalmistust patsientide kvaliteetseks nõustamiseks apteekides.

Sotsiaalfarmaatsia õppeklassi uues arvutis sisaldub firma Hansasoft väljatöötatud apteegitöö haldamise tarkvara, millega tudengid saavad harjutada, kuidas ravimeid väljastada ja nende kasutamist nõustada.

«Farmaatsiahariduses on täna üks olulisemaid märksõnu tagada erialane pädevus ehk teisisõnu suutlikkus anda apteeki külastavatele patsienditele võimalikult põhjalikku erialast nõu. Seda näitab meile nii vilistlastelt kui ka koostööpartneritelt laekuv tagasiside,» ütles TÜ farmaatsia instituudi juhataja professor Ain Raal. Ta lisas, et õppetööd toetav praktiline IT-lahendus on väga oluline tööriist tudengite õpetamiseks, sest just nii saavad õppurid ligilähedase kogemuse sellest, mis neid apteegis tööle asudes ees ootab.

Farmaatsiaüliõpilane Indrek Ventmann uuris tartlaste hinnanguid apteegiteenusele 1993.–2015. aastal ning tema sõnul näitab apteegikülastajate tagasiside, et kui apteeker on alati olnud hinnatud teabeallikas selles, kuidas ravimeid kasutada, siis aastatega on märgatavalt kasvanud vastavast patsiendist lähtuv isiklik nõustamine.

«Olulise ravimiteabe jagajana on apteekrid uuringuaastate jooksul muutunud patsientide silmis lahutamatuks tervishoiusüsteemi osaks,» kirjeldas Ventmann apteegikülastajate tagasisidet apteegiteenusele. «Seetõttu on üliõpilaste vaatepunktist väga oluline anda juba õppeprotsessis tulevasele proviisorile võimalikult mitmekülgne praktiline kogemus, kuidas kõige paremini kliendile abiks olla.»

BENU Apteek Eesti OÜ jaemüügidirektor Kaidi Kelt ütles, et patsiendid tulevad apteekrilt iseravimise ja ravimite kohta väga sageli sisulist nõu küsima. «Seetõttu peame väga oluliseks toetada tulevaste proviisorite sellealast ettevalmistust.» Ta lisas, et nad soovivad anda oma panuse, et farmaatsiatudengid saaksid juba õppetöö ajal vajalikke oskusi omandada ning tegelike lahenduste ja kaasaegsete õppevahendite abil oma oskusi lihvida.

Eesti akadeemiline farmaatsia selts ja BENU Apteek Eesti OÜ pikendasid 6. oktoobril ka kahe õppeaasta võrra sotsiaalfarmaatsia valdkonna uurimis- ja teadustööde rahastamiseks mõeldud stipendiumifondi alast koostöölepingut. Fondist saavad uurimistööde stipendiume taotleda TÜ proviisoriõppe üliõpilased ning teadustöö fondist nii üliõpilased kui ka õppejõud.

Jaga artiklit