Menukas e-kursus avab lisaregistreerumise

Uudis

TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi ingliskeelse e-kursuse «E-valimiste levik ja mõju» suure huvi tõttu on muudetud kursust veelgi paindlikumaks ning uus registreerumistähtaeg on 20. november.

Ainele on registreerunud üle 260 osaleja nii Eestist kui ka kahekümnest erinevast välisriigist. Kursuse ühe korraldaja, tehnoloogiauuringute vanemteaduri Kristjan Vassili sõnul on neil hea meel nii suure hulga osalejate üle. «Eesti on e-riik ja teadmised sellest, kuidas toimib e-valimiste süsteem ning kuidas see meie riiki arendab, on olulised mõistmaks tänapäeva valimiskorraldust.»

Kursus on mõeldud kõigile mitteinfo- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) eriala tudengitele ja tööturul aktiivsetele professionaalidele, kes õpivad või töötavad Eestis ja soovivad täiendada oma teadmisi e-riigist üldisemalt ja e-valimistest spetsiifilisemalt. Samas võivad kursusel osaleda ka IKT-taustaga inimesed. Kursusel kasutatakse kümne aasta küsitlusandmeid, aga ka andmeid e-valitsemise ökosüsteemi kohta laiemalt.

Kursuse muudab paindlikuks see, et osalejad ei pea tegema iganädalasi testi, vaid saavad ise valida, millises tempos nad soovivad õppida. Programm koosneb kaheksast nädalast, mille jooksul tuleb vaadata õppevideoid, lugeda etteantud materjale ning sooritada teste.

Kursus kestab 11. detsembrini ning osalejad, kes läbivad kursuse edukalt, saavad sellekohase Tartu ülikooli tunnistuse 

Jaga artiklit