Vega toetusfond jagab äriprojektidele 80 000 eurot

Uudis

Tartu ülikooli Vega fondi seekordne fondi kogusuurus on 80 000 eurot, mis on võrreldes varasemaga enam kui kaks korda suurem. Ka kandideerimissüsteem on muutunud paindlikumaks.

Vega fondi projektijuhi, TÜ ettevõtluse- ja innovatsioonikeskuse juhi Andres Kuusiku sõnul on varasemad kandideerimised näidanud, et Vega fondi toetus innustab meeskondi suurelt mõtlema, sealhulgas julgustab see alustama majandusarengut toetavate uute teadmispõhiste ettevõtetega.

Taotleda on võimalik 5000 euro suurust lihttoetust või kuni 30 000 euro suurust arendustoetust. Sel aastal on toetusel juures ettevõtluse arendamise sihtasutuse arendusosak ja Swedbanki vastav väljatöötatud sildfinantseerimistoode, mis võimaldab kokku välja jagada kuni kümme lihttoetust ja kümme arendustoetust.

«Konkursilt on läbi käinud mitmeid teadusmahukaid uuenduslikke ideid ning väga paljudel on olnud arenguvaru, ent rahaline puhver on pannud ette oma piirangud,» sõnas Kuusik. Sel korral soovitakse koos ülikooli ja väliste toetajatega meeskondi veelgi enam innustada ning neile pakutakse rahastuse saamiseks võimaluste rohkemat toetusskeemi.

Kandideerima oodatakse tudengeid ja teadlasi kõikidest valdkondadest. Meeskonna kokkupanekul peab aga arvestama, et neljandik meeskonnast peab olema seotud Tartu ülikooliga. Oodatud on projektid, millel on laiahaardeline äripotentsiaal ning mis toetavad teadmismahukate teenuste arendust ja töötavate prototüüpide ehitamist.

Taotlus tuleb esitada vega.ut.ee lehel hiljemalt 1. novembril. 

Jaga artiklit

Märksõnad

Vega fond