TÜ skandinavistika osakond tähistab 25. sünnipäeva

Uudis

TÜ skandinavistika osakond tähistab 21. oktoobril oma 25. sünnipäeva.

Üritusel avatakse skandinavistika uued ruumid ning vilistlastele ja külalistele näidatakse maailma keelte ja kultuuride kolledži uut raamatukogu.

Üritusel esinevad TÜ skandinavistika professor Daniel Sävborg, TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži direktor Kersti Lepajõe, Rootsi suursaatkonna suursaadik Eestis, hr Anders Ljunggren ning Kuningliku Norra suursaatkonna suursaadik Eestis, hr Dagfinn Sørli ja Põhjamaade ministrite nõukogu Eesti esindaja hr Madis Kanarbik.

Sünnipäevaüritusele on oodatud skandinavistika osakonna õppejõud, üliõpilased ning osakonnaga koostööd teinud suursaatkondade ja kultuuriorganisatsioonide esindajad. 

Tartu ülikoolis ulatub skandinaavia keelte traditsioon 1920. aastate lõppu, kui ülikoolis õpetas rootsi keelt lektor Nils-Herman Lindberg. Tema tööd jätkas 1930–1941. aastal professor Per Wieselgren. 1960. aastatel jätkas rootsi keele õpetamise traditsiooni Juhan Tuldava, kelle eestvedamisel hakati pakkuma kaheaastast intensiivõpet. 1991. aastal lisandusid rootsi keelele taani ja norra keel. 

Skandinavistika osakonnas on 25 aasta jooksul kolmel erialal kirjutatud kokku 212 bakalaureusetööd, 35 magistritööd ja kolm doktoritööd. 

Jaga artiklit