Lugemissaalide avamisega tullakse vastu tudengite soovile ja vajadusele kasutada mugavat õpikeskkonda.
FOTO: Andres Tennus

TÜ raamatukogu avab ajutised lugemissaalid Toomemäel

Uudis

Sel kuul uksed avama pidanud Tartu ülikooli raamatukogu jääb suletuks vähemalt 12. detsembrini, kuna ehitustööd ei saa ettenähtud ajal valmis. Selle tõttu avab raamatukogu 10. oktoobril pop-up lugemissaalid rahvusarhiivi hoones Toomemäel.

TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik ütles, et lugemissaalide avamisega tullakse vastu paljude tudengite soovile ja vajadusele kasutada mugavamat õpikeskkonda. «Üle 500 ruutmeeri ja ligi 140 kohaga pinnal pakub raamatukogu oma lugejatele kahel korrusel erineva suurusega ruume, mis sobivad nii iseseisvaks õppimiseks kui ka rühmatööks,» kirjeldas Hallik.

Üks saal on sisustatud ka arvutitöökohtadega. Peale selle saab kasutada piiratud juurdepääsuga võrguväljaannete lugemiseks autoriseeritud arvutitöökohta ning printimise ja paljundusmasinat. «Puhkeala õdus ruum ja sööginurk soodustavad õppetöö pausidel vabamalt aega veeta, suhelda sõpradega ja soovi korral keha kinnitada,» lisas direktor.

Rahvusarhiivi hoone asub aadressil Liivi tänav 4 ning lugemissaalid on avatud esmaspäevast reedeni kell 9–21 ning laupäeval ja pühapäeval kell 12–18.

Raamatukogu renoveerimisperioodil on valdkondades paiknevad erialaraamatukogud kolm tundi kauem avatud. Erialaraamatukogude pikem lahtiolekuaeg on vajalik eelkõige selleks, et pakkuda keskkonda õppimiseks ning tingimusi raamatukogudevahelise laenutuse kaudu tulnud raamatute hoidmiseks ja lugemiseks.

TÜ matemaatika ja informaatika, sotsiaalteaduste, maailma keelte ja kultuuride kolledži, Iuridicumi teabekeskuse raamatukogud, sealhulgas füüsika instituudi ja biomeedikumi raamatukogud, on sel perioodil avatud esmaspäevast reedeni kell 9–20.

Martin Halliku sõnul aitavad valdkondades paiknevate erialaraamatukogude tööd korraldada ka pearaamatukogu töötajad. «Harukogude toetamise eesmärk on katta raamatukoguteenusega ülikooli neli valdkonda, kus peale kirjanduse laenutamise saab pakkuda töökohti õhtusel ajal õppimiseks ja infootsingualast nõustamist,» ütles Hallik.

Alates sellest kuust saavad lugejad tellida ka tasuta raamatuid teistest Eesti raamatukogudest raamatukogudevahelise laenutuse ehk RVL-i teenuse kaudu. Tellida on võimalik raamatuid, mida ei saa renoveerimistööde tõttu hoidlatest kätte ja mis asuvad väljaspool Tartu linna.

Sellest kuust toimuvad teabespetsialistide konsultatsioonid kaks korda nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17–20 neljas TÜ valdkonda esindavas harukogus. Loodus- ja täppisteaduste valdkonda esindab matemaatika ja informaatika raamatukogu, sotsiaalteaduste valdkonda sotsiaalteaduste raamatukogu, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonda maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu ning meditsiiniteaduste valdkonda biomeedikumi raamatukogu.

Raamatukogu personal jätkab lugejate teenindamist Akadeemia tänava sissepääsu kaudu, võimaldades avakogude raamatuid koju laenutada. Sellest kuust alates saavad tudengid raamatutele järele tulla ka laupäeval.

TÜ peahoones ajutiselt asuv raamatukogu infopunkt, kus saab end lugejaks registreerida, laenutustega seotud muresid lahendada ja vajadusel viiviseid maksta, kolib 10. oktoobril endise rahvusarhiivi fuajeesse.

Jaga artiklit

Märksõnad

raamatukogu