Sportlaste majutuskeskuse eskiis.

Kääriku spordikeskuse arendamine sai hoo sisse

Uudis

Sihtasutus Tehvandi spordikeskus loodab hiljemalt 2020. aastaks lõplikult välja arendada Tartu ülikooli Kääriku spordikompleksi, mis kujuneks Ida-Euroopas ainulaadseks väga laia kandepinnaga eri spordialade treeningkeskuseks.

Praeguseks on Käärikul renoveeritud valgustusega pallimängude väliväljakud koos laste mänguväljakutega. Samuti on tehtud vajalikud ettevalmistused kogu kompleksi terviklikuks arenduseks ja kapitalimahutusteks. Tänavu sügisel kuulutatakse välja sportlaste majutushoone projekteerimis- ja ehitushange.

Keskuse arendamisel on üks prioriteete just sportlaste majutushoone renoveerimine ja laiendamine, sest spordilaagrite korraldamisel on puudus just nüüdisaegsete elamistingimustega majutuskohtadest.

Ligikaudu 1600 m2 kogupinnaga hoone sisaldab 148 voodikohta, riietus- ja pesemisruume ning puhketube koos väliterrassiga. Sportlaste majutushoone soovitakse valmis saada 2017. aasta suveks.

Tervikuna koosneb Kääriku eelprojekt üheksast arendusetapist, mis viiakse ellu järk-järgult. Suuremad investeeringud on kergejõustikustaadioni täielik renoveerimine, majutuskohtade lisandumine sportlaste majutushoone, hotelli ja võistkonnamajade näol ning kunstmuruga jalgpalliväljaku ning pallimängude halli ehitamine.

2020. aastaks valmiv treeningkeskus võimaldab laagreid korraldada enam kui 80% Eestis harrastavatest spordialadest. Kääriku spordikeskusele kuuluvad hotell, puhkemaja, spordirajatised, konverentsikeskus ja toitlustusosa, suusa- ja matkarajad, saunad, laste mänguväljak, telkimisala ning Kääriku järv.

Spordikeskuse arengute elluviimiseks moodustati Kääriku spordikeskuse investeerimisnõukoda, mille liikmed on SA Tehvandi spordikeskuse, Tartu ülikooli ja Eesti olümpiakomitee esindajad, kes kooskõlastavad kõik kavandatavad arendusjärgud.

Jaga artiklit

Märksõnad

sport