FOTO: erakogu

Gruusia päevad

Uudis

Mai lõpus toimuvad Tartus Gruusia päevad, mis tutvustavad huvilistele lähemalt Gruusia riiki ja kultuuri.

Kolm päeva kestev minifestival avatakse 26. mail maailma keelte ja kultuuride kolledžis, kus saab näha ka gruusia tähestikule pühendatud näitust. Johan Skytte poliitikauuringute instituudis toimub ümarlaud Gruusia kultuurist ja mitmekesisusest ning näeb režissöör Tengiz Abuladze 1984. aastal valminud filmi «Patukahetsus». Film sai esilinastuda alles kolm aastat hiljem Cannes’i filmifestivalil, sest Nõukogude Liidus keelati selle avaldamine stalinismi kriitika tõttu ära.

27. mail saavad tudengid ja kooliõpilased osaleda keelte ja kultuuride kolledžis toimuvas Gruusia-teemalises töötoas. Oma teadmised sellest riigist saab proovile panna nii ettekannete koostamisel kui ka viktoriinil. Samuti toimub Gruusia laat, kus saab õppida gruusia laule ja tantse ning saada rohkem teada gruusia rahvarõivastest ja vaatamisväärsustest.

28. mail on kõik huvilised oodatud restorani Gruusia Köök, kus tutvustatakse lähemalt gruusia veine ning saab tegema õppida gruusia pelmeene – hinkaleid.

Gruusia päevi korraldab Tartu ülikool koostöös Tbilisi riikliku ülikooliga, Gruusia saatkonnaga Eestis ning restoraniga Gruusia Köök.

Jaga artiklit

Märksõnad

gruusia