FOTO: Andres Tennus

Tüdrukutele suunatud IT-päev tähtsustas naiste rolli

Uudis

16. aprillil toimunud TÜ ja Microsofti IT-teemapäeval julgustati tütarlapsi oma tulevases erialavalikus nägema ka kiirelt arenevat IT-sektorit.

Praegu töötab IT-sektoris kõigest 22% naisi ning kuigi huvi arvutitega seotud õppe vastu on järjest tõusnud, on enamik õppima tulijaid siiski noormehed. Viimase kümne aasta vastuvõtustatistika järgi on tüdrukute osakaal IT-õppesse astumisel pigem langev.

Teemapäeva eesmärk oli näidata, et tüdrukud saavad IT-erialal väga edukalt hakkama ning tööandjad hindavad Tartu ülikooli laiapõhjalist ja praktilist IT-haridust.

IT-päeval saadi töötubades kätt proovida näiteks programmeerimises ja robootikas. Nii sai lähemalt tutvuda programmeerimiskeelega Python, luua programmeeritava putuka Codebug’i peale LED-lambikestest mustreid ja programmeerida roboteid oma soovi järgi käituma.

IT-õppe ja sektoris töötamise kogemusi jagasid Asko Seeba ja Karen Burns ettevõttest Mooncascade ning informaatika magistriõppe tudeng  Anett Saarik. Samuti toimus majandusteaduskonna juhtimise lektori Eneli Kindsiko eestvedamisel arutelu naistest IT-valdkonnas.

Jaga artiklit

Märksõnad

IT