Ajakiri korraldab tudengitele fotokonkursi

Uudis

Aprillis ja mais saab lisaks põnevatele festivalidele osa võtta ka UT ajakirja fotovõistlusest.

Osalemiseks tuleb ajakirjale saata foto endast ja UT ajakirjast. Toimetuse sõnul võiks foto olla seotud UT ajakirja lugemisega, täpsem teostus jääb iga osaleja kujutlusvõime hooleks.

«Näiteks tudengipäevade kavas on palju põnevaid üritusi, alustades «Avatuudust» ja lõpetades «Karsummiga». Ajakirja võib pildil lugeda või uurida nii hommikuvõimlemist tehes, kastivirna otsa ronides kui ka festivali lõpus Emajõkke hüpates,» rääkis ajakirja peatoimetaja Merilyn Merisalu. Pärast kevadisi tudengipäevi vallutab Tartu Prima Vista kirjandusfestival, kus samuti toimub palju põnevat, mida taustaks pildile püüda.

Kõigist osalevatest piltidest tehakse pärast võistluse tähtaja möödumist ajakirja Facebooki lehele fotoalbum, kus kõik lehe jälgijad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Arvesse lähevad kõik UT ajakirja Facebooki lehe albumis antud hääled.

Konkursi võitjaks kuulutatakse sotsiaalmeedias enim hääli saanud foto, samuti valib oma lemmiku välja UT ajakirja toimetus. Parimate piltide saatjate vahel lähevad jagamisele mõnusad ülikooli pusad, kasulikud mälupulgad ja mitmed muud õppetöös tarvilikud vahendid. Rahva lemmik saab lisaks Tartu ülikooli logoga käsistatiivi (selfie-stick’i), millega edaspidi soovi korral veelgi äärmuslikemas oludes pilte teha.

Toimetus loodab festivali ajal toimuva võistlusega taaselustada Universitas Tartuensise fotokonkursside tava, mis toimis UT ajalehe päevil. Samuti soovib ajakiri sellega suurendada koostööd UT ja tudengite vahel.

UT ootab tudengipäevade ajal tehtud pilte, millel on üliõpilased koos ajakirjaga, maikuu lõpuni aadressil ajakiri [at] ut.ee. Üks ja sama osaleja võib saata konkursile kuni kolm fotot.

 

Fotovõistluse «Mina ja UT» reeglid

  1. Fotokonkursi korraldaja on Tartu ülikooli ajakiri Universitas Tartuensis (edaspidi korraldaja), aadressiga Tartu Ülikool, Ülikooli 18-102, 50090 Tartu.
  2. Fotokonkurss kestab kevadiste tudengipäevade algusest 25. aprillil kuni maikuu lõpuni 2016 ning võistluse korraldamise kord on kehtestatud nendes reeglites. Kõik korraldaja otsused konkursi toimumise kohta on lõplikud ning kõigile osalejatele kohustuslikud.
  3. Fotokonkursil saavad osaleda kõik Tartus elavad ja õppivad üliõpilased. Konkursil osalemisega nõustub osaleja konkursi reeglitega.
  4. Konkursil osalemiseks tuleb (lasta) teha endast ja UT ajakirjast foto ning saata see ajakirja toimetusele aadressil ajakiri [at] ut.ee. Foto võiks olla seotud UT ajakirja lugemisega, täpsem teostus jääb iga osaleja kujutlusvõime hooleks. Üks ja sama osaleja võib saata konkursile kuni kolm fotot. Fotole lisaks tuleb toimetusele saata fotoallkiri, osaleja nimi, ülikool ja eriala, millel osaleja õpib, ning kontaktandmed, et võitjaga oleks võimalik ühendust võtta.
  5. Konkursi üldvõitja valitakse välja korraldaja Facebooki lehel www.facebook.com/universitastartuensis hääletuse teel. Pärast konkursitööde kättesaamist avaldab korraldaja kõigist osalevatest fotodest albumi, mille pilte saavad kõik lehe jälgijad hinnata, vajutades endale kõige rohkem meeldiva pildi all «like»/«meeldib». Hääletada võib ka mitme foto poolt. Arvesse lähevad kõik UT ajakirja Facebooki lehe albumis antud hääled. Konkursi võitjaks kuulutatakse enim hääli saanud foto, samuti valib oma lemmiku välja UT ajakirja toimetus.
  6. Rahvahääletus algab 1. juunil, ja kestab poolteist nädalat. Korraldaja kuulutab konkursi parimad tööd välja 10. juuni keskpäeval (12:00).
  7. Fotokonkursi võidufondis on Universitas Tartuensise ja Tartu ülikooli pusad, mälupulgad, märkmikud, pastakad jm. Rahvahääletuse võitja saab lisaks ägeda käsistatiivi (selfie-stick’i). Korraldajal on õigus võimalusel võidufondi suurendada.
  8. Korraldaja võtab võitjatega ise ühendust.
  9. Korraldajal on õigus teha konkursi ajakavas muudatusi.
  10. Korraldajal on õigus kõiki konkursil osalenud fotosid kasutada oma töös, sh ajakirjas (nii paberkandjal kui ka ajakirja veebilehel), ajakirja Facebooki lehel ja ajakirja edasises turunduses.

Lisateave ja küsimused: ajakiri [at] ut.ee.

Jaga artiklit