Illustratsioon: Indrek Silver Einberg

Tartu ülikool ootab vilistlasi ja tudengeid kokkutulekule

Uudis

21. mail toimub Tartu ülikoolis läbi aegade suurim vilistlaskokkutulek, kuhu on oodatud kõik kunagised ja ka praegused tudengid.

Vilistlasprogramm kestab kogu päeva ja pakub arvukalt võimalusi meenutada oma ülikooliaega ja tutvuda tänaste tudengite eluoluga.

Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist Teele Arak ütles, et kokkutulek algab kell 10 hommikul Vennaskonna kontserdiga, mis toimub Eesti üliõpilaste seltsi majas.

«Ametlik avamine toimub kell 12, kus kõiki külalisi tervitab rektor Volli Kalm ja esinevad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid,» sõnas Arak.

Päeva jooksul on võimalik saada osa paljudest põnevatest sündmustest. Näiteks toimub ülikooli staadionil spordivõistlus, kus vilistlased saavad mängida jalgpalli praeguste tudengite vastu. «Samuti on võimalik külastada legendaarsete õppejõudude loenguid, käia kunagises ühiselamus, meenutada ülikooliaegu fotonäitusel ja osaleda ülikooli ees ühislaulmisel.»

Ühislaulmine toimub kell 21 ülikooli peahoone ees ja kohal on koor, kus laulavad ka Tartu akadeemiline meeskoor ja naiskoor.

Õppejõududest annavad teiste seas loenguid näiteks Marju Lauristin, Raul Narits, Reet Kasik, Lembit Tamm ja Aavo-Valdur Mikelsaar. Päeva muusikalise poole eest hoolitsevad peale Vennaskonna ka InBoil, Jäääär, Singer Vinger, erinevad jazz-artistid ja DJ-d ning programm täieneb jooksvalt. Näiteks keerutab plaate lugupeetud advokaat ja kunagine DJ Aivar Pilv.

Araku sõnul on kokkutuleku peamine mõte see, et vilistlased tuleksid kokku ja taastaksid oma sidemed kunagiste kursusekaaslaste ja ka ülikooliga. «Suur hulk TÜ vilistlastest on oma erialases tegevuses, ühiskondlikus aktiivsuses ja ettevõtluses olulised arvamusliidrid ja otsustajad. Ülikooli jaoks on oluline, et need inimesed annaksid oma erialase panuse ülikooli arengusse,» ütles Arak.

Peaspetsialist rõhutas, et kunagi varem ei ole sellisel kujul vilistlaskokkutulekut korraldatud. «Kuna meil on 70 000 vilistlast, siis oleme kokku pannud väga laia programmi, et iga inimene leiaks enda jaoks midagi põnevat.» Kõik kokkutuleku pääsme ostnud vilistlased saavad endale ka ainulaadse vilistlasmärgi.

9. maini saavad kõik vilistlased saata ülikoolile ka igasuguses vormis mälestusi – fotode, videote vm näol. Võib saata näiteks ajastule omaseid riideid, plakateid tudengipäevadest, spordi- või muudest olulistest sündmustest. Vilistlaste saadetud mälestustest tehakse valik, millest koostatakse kokkutulekuks näitus Narva mnt 25 ühiselamusse. Mõned mälestused võivad jõuda ka rahvusülikooli 100. aastapäeva näitusele.

Täpsema programmiga saab tutvuda aadressil: www.utalumni.ee/kokkutulek.

Jaga artiklit

Märksõnad

kokkutulek