November 2018, nr 10
Märksõnad: 

Eesti Orienteerumisliit annab panuse Tartu Ülikooli projekti Miljon+, et täiendada Vikipeediat artiklitega nii orienteerujatest kui ka orienteerumisest. Vikipäevakud toimuvad 2018. aasta novembrist 2019. aasta aprillini.

Vikipäevakud on välja kasvanud orienteerumispäevakute ideest. Kui tavaliselt liigutakse maastikul ja otsitakse orienteerumiskaardi abil kontrollpunkte, siis vikipäevakutel täiendatakse Vikipeedia orienteerumisteemalisi artikleid.

Mai 2018, nr 5
FOTO: Andres Tennus
Tänavustel SELL mängudel osalevad 60 kõrgkooli üliõpilased 11 riigist.

18.–20. mail peetakse Tartus rahvusvahelised üliõpilasmängud «SELL Student Games 2018», mis toovad kokku 60 ülikooli tudengid 11 riigist.

Sel aastal võetakse Tartus mõõtu kergejõustikus, sulgpallis, korvpallis, males, saalihokis, judos, minijalgpallis, jõutõstmises, ujumises, lauatennises, võrkpallis ja maadluses.

Võistlustest võtavad osa praegused üliõpilased ja 2017. aastal ülikooli lõpetanud. Eestit esindavad mängudel mitu tippkergejõustiklast, -maadlejat ja -maletajat.

Mai 2016, nr 5
Sportlaste majutuskeskuse eskiis.
Märksõnad: 

Sihtasutus Tehvandi spordikeskus loodab hiljemalt 2020. aastaks lõplikult välja arendada Tartu ülikooli Kääriku spordikompleksi, mis kujuneks Ida-Euroopas ainulaadseks väga laia kandepinnaga eri spordialade treeningkeskuseks.

Praeguseks on Käärikul renoveeritud valgustusega pallimängude väliväljakud koos laste mänguväljakutega. Samuti on tehtud vajalikud ettevalmistused kogu kompleksi terviklikuks arenduseks ja kapitalimahutusteks. Tänavu sügisel kuulutatakse välja sportlaste majutushoone projekteerimis- ja ehitushange.

Märts 2016, nr 3
FOTO: Michael Mulcahy
Heleene Tambet (paremal) NCAA krossijooksu meistrivõistluste finišisirgel. New Mexico ehk Heleene naiskond võitis sel aastal meistritiitli.
Märksõnad: 

Paljud noored sportlased seisavad raske valiku ees: kas jätkata sportimisega kutselisel tasemel või keskenduda hariduse omandamisele.

Juuni 2015, nr 6
TÜ/Rock tuli nelja aasta pikkuse pausi järel taas Eesti meistriks.
Märksõnad: 

26. mail kutsusid TÜ rektor Volli Kalm ja Tartu linnapea Urmas Klaas korvpallis Eesti meistriks saanud meeskonna Tartu ülikool/Rock TÜ senati saali pidulikule vastuvõtule.

«Korvpallimeeskond TÜ/Rock on Tartu meeskond ja tartlased on väga uhked selle üle, et mitu aastat oodatud meistritiitel tuli taas Tartusse,» sõnas vastuvõtul Urmas Klaas. Linnapea lisas, et TÜ/Rock näitas oma võiduga, et linnal on väga hea ja kirglik korvpallimeeskond, millele kaasa elamine liidab ka linna kogukonna ühte.

Juuni 2015, nr 6
FOTO: Taavi Muide
Treenerid saavad Sportlyzeriga näiteks ka sportlaste treeninguid filmida ning seejärel videot kaadri kaupa vaadata, et näha, missugustel hetkedel oli sportlase tehnika suurepärane või mis vajaks veel lihvimist.
Märksõnad: 

Spordiklubidele ja sportlastele mõeldud rakendus Sportlyzer on kuue aastaga kasvatanud Eestisse tugevad juured ning ajanud elujõulised võrsed enam kui 20 riiki ja 25 spordialale.

Detsember 2013, nr 11
FOTO: Andres Tennus
TÜ spordiklubi eesmärkide hea näide on Anna Iljuštšenko, kes lõpetas sel aastal Tartu ülikooli hambaarstina.
Märksõnad: 

Järgmise aasta Tartu ülikooli eelarves on traditsiooniliselt kindel koht ka kultuuri- ja sporditegevustel. Ülikoolile on kõige tähtsam luua liikmeskonnale võimalused huvitegevuseks.

Telli voog RSS - sport
Telli voog RSS - sport