Kultuuriakadeemia näitlejate diplomitöö raadios

Uudis

Septembris ja oktoobris etendasid Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 9. lennu tudengid Vikerraadios, Raadio 2-s ja Klassikaraadios diplomitööna kuuldemängu «Jänkutüdruk».

Raadioteatri toimetuse juhataja Toomas Lõhmuste rõõmustas, et Viljandi teatritudengid said esmakordselt võimaluse praktilist raadiotööd teha. Koostöös Raadioteatri ning Eesti muusika- ja teatriakadeemiaga läbisid näitleja, lavastaja ja dramaturgi õppesuuna üliõpilased nn raadiotöö semestri. Kuuldemäng «Jänkutüdruk» ongi noorte audioteatri kursuse lõputöö.

«Oleme võimaluse korral paremaid töid ka eetris vahendanud, tingimata jäävad kõik salvestised ERR-i fonoteeki,» ütles Lõhmuste. Tema kinnitusel on need esimesed katsetused olnud tihti Raadioteatri režissööridele suureks abiks noorte näitlejate kaasamisel kuuldemängudesse või proosa- ja luuletekstide salvestamisele.

Soome draamakirjaniku ja lavastaja Saara Turuneni kirjutatud «Jänkutüdruk» räägib kujutlusmaailmas elavast neiust, kes ihkab üle kõige olla veetlev ja kütkestav. Fantaasia ja reaalsuse vahel pendeldades otsib tüdruk armastust ja püüab end arusaadavaks teha.

Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti 9. lennu diplomilavastust saab kuulata Raadioteatri arhiivis aadressil http://raadioteater.err.ee/raadioteater/kuuldemaeng/jaenkutuedruk.

Jaga artiklit