TÜ professor Euroopa teadusuuringute kogus

Uudis

Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets määrati Euroopa teadusuuringute ja innovatsiooni kogu (ERIAB) liikmeks.

ERIAB-i (European Research and Innovation Area Board) liikmete eesmärk on nõustada Euroopa komisjoni Euroopa teadusuuringute teemal ning teha ettepanekuid prioriteetide ja tegevuse kohta, mis soosivad innovatsiooniliste avastuste mõju ja levikut. Nõukogu liikmete üks prioriteet on esitada arvamusi Euroopa teadusruumi ja innovatsiooni arendamise kohta.

«ERIAB-i liikmeks olemine annab vahetu võimaluse mõjutada Euroopa Liidu teadus- ja innovatsiooniprotsesse otsuste valmimisfaasis,» ütles Maimets. Tema sõnul annab Eesti ja Tartu ülikooli esindaja määramine kindlasti tunnistust mõlema heast mainest.

Maimetsa enda teadussuunal, rakubioloogia alal, on võimalus rääkida kaasa prioriteetsete alade määratlemisel, seda eriti uue Euroopa Liidu finantsperioodi kontekstis.

Lisaks Maimetsale valiti neljaks aastaks kogu liikmeteks veel kümme teadlast, kokku oli kandidaate 200. Valitud kandidaadil peab olema silmapaistev teadusprofiil, rahvusvaheline nõustamiskogemus ning teadus- ja/või innovatsioonipoliitika juhtimis- ja rakendamiskogemus.

Jaga artiklit