Hambaarstitudeng pälvis mainekal võistlusel esikoha

Uudis

Tartu ülikooli hambaarsti eriala üliõpilane Juri Beljakov saavutas esikoha ülemaailmsel üliõpilaste kliiniliste haigusjuhtude võistlusel «Ceram X Global University Case Contest 2012».

Juba 10 aastat korraldatud võistlustel on hambaarstitudengite ülesanne taastada konkreetse täidismaterjaliga otse suus lagunenud hammaste kuju ja funktsioon. Hinnatakse lõpptulemust ja samuti selle haigusjuhu kohta loodud posterit. Tähtis on tulemuse esteetika ja teostuse täpsus.

Regionaalse hindamiskomisjoni liikmed on Põhjamaade ülikoolide õppejõud. Parim töö Põhjamaadest suunatakse ülemaailmsele konkursile. Žüriis on kõikide osalevate võistlustööde juhendajad kõikidest regioonidest. Tartu ülikooli üliõpilased on Põhjamaade võistluses edukalt osalenud neljal korral. 2009. aastal saavutas Tartu ülikooli esindav üliõpilane kolmanda, 2010. aastal teise ning 2011. aastal esikoha. Niisiis kordas Juri Beljakov kaastudengi esikoha saavutust ning valmistub juba 2013. aastal toimuvaks võistluseks.

Patsient on noormehel juba valitud, tegu on eelmisest keerulisema ravijuhuga. Peale Beljakovi otsivad sobivaid patsiente veel mõned üliõpilased. Kõigi võistlustööde juhendaja on dotsent Mare Saag.

Jaga artiklit