Põnev akadeemilise pärandi päev

Uudis

18. novembril toimub üleeuroopalise akadeemilise pärandi päeva raames TÜ muuseumides ja botaanikaaias mitmeid põnevaid üritusi, mis tutvustavad aegade hämarusest ühel või teisel moel meieni jõudnud akadeemilise pärandi säravaid näiteid.

Kunstimuuseumi eestvedamisel algab kell 14 peahoone kella alt tasuta ekskursioon, kus tutvutakse peahoone arhitektuurilise ja akadeemilise tähendusega nii minevikus kui ka tänapäeval. Külastatakse suurepärase akustikaga aulat ja pööningul asuvat kartserit ning uuritakse, miks ülikool 19. sajandil üldse sellist ruumi vajas. Ekskursioon lõppeb kauni interjööriga ülikooli kunstimuuseumis, kus tutvustatakse üht kahest säilinud Immanuel Kanti surimaskist ning tehakse ringkäik ajutisel näitusel «Kuidas viia kokku korporandid ja õllekannud. Ühe grupipildi restaureerimise lugu».

Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46-301) räägib kell 13 taksidermist Andres Lehestik, mis täpsemalt on topised, miks neid vaja on, kuidas on aegade jooksul muutunud eluslooduse säilitamise põhimõtted ja viisid ning kus ja kuidas topiseid tänapäeval valmistatakse.

Toomemäel jutustatakse TÜ ajaloo muuseumis kell 12.30, 13.30 ja 16.30 lugusid kuulsate isikute surimaskidest ja sellest, kuidas ja milleks inimestelt aegade jooksul surimaske on võetud. Sel päeval on huvilistel erakordne võimalus kell 12 ja 14 pääseda ekskursioonile muuseumi fondihoidlatesse, mis on paigad, kus säilitatakse ja hoitakse suurt osa akadeemilisest pärandist. Kell 13 toimub ekskursioon ülikooli varakambrisse, kus on välja pandud ülikooli kõige väärtuslikumad varad. Lisaks saab kaasa lüüa kipsist käejälgede meisterdamise ja võluketaste valmistamise töötubades ning võimalus on vaadata filmiprogrammi «Ülikooli pärand filmilindil».

Botaanikaias on võimalik kell 10‒17 tutvuda vahenditega, mille abil toimus botaaniliste õppeainete omandamine 50 aastat tagasi.

Täpsem info ja ajakava akadeemilise pärandi päeva programmide kohta on üleval muuseumide kodulehekülgedel, mida saab vaadata aadressil http://www.ut.ee/et/muuseumid.

Jaga artiklit