TÜ loodusmuuseum osaleb elurikkuse andmete värava loomises

Uudis

TÜ loodusmuuseum osaleb suuremahulises üle-euroopalises projektis EU BON, mille eesmärk on luua teadlastele, poliitikakujundajatele ja avalikkusele juurdepääs bioloogilise mitmekesisuse suuremahulistele andmetele.

TÜ loodusmuuseumi direktori Urmas Kõljala sõnul on elurikkuse andmestik väga mahuka ja keeruka struktuuriga, sest hallata tuleb enam kui miljoni bioloogilise liigi taksonoomilist, morfoloogilist, geneetilist, biokeemilist ja muud infot seostatuna keskkonnaga, ehk siis kliima, kasvukoha ja muu seesugusega.

«TÜ loodusmuuseum juhib projekti seda osa, mis tegeleb mainitud andmestiku talletamiseks, toimetamiseks ja kättesaadavaks tegemise infotehnoloogiliste lahendustega,» rääkis Kõljalg. Loodusmuuseumi eestvedamisel on Eestis loodud näiteks unikaalne eElurikkuse veebiportaal http://elurikkus.ut.ee/, mis koondab tänaseks ühte andmebaasi 23 370 Eesti eluslooduse liiki. Portaali eElurikkus saab vaadata kui loodava süsteemi prototüüpi.

Üheksa miljoni euro suuruse eelarvega projekt EU BON kestab kuni aastani 2017. Projektis osalevad 30 asutust Euroopast, Brasiiliast, Iisraelist ja Filipiinidelt.

Jaga artiklit