Stipendium viib usuteaduskonna õppejõu Saksamaale

Uudis

TÜ usuteaduskonna vana testamendi ja semitistika dotsent Amar Annus pälvis Marie Curie stipendiumi ja sõidab veebruaris kaheks aastaks tööle Saksamaale Berliini vabasse ülikooli.

Annus osaleb sealses teaduse ajaloo uurimisrühma töös ja kirjutab oma uurimust muistse Lähis-Ida veeuputuse-eelse tarkuse ideoloogiast, mis sai alguse Mesopotaamiast ja kulges edasi läbi judaismi, gnoosise ja islami. Töö tulemusena ilmub sel teemal monograafia.

«Berliini vabas ülikoolis on veel viis aastat tegev tippkeskus TOPOI, mis meelitab kokku palju rahvusvahelist seltskonda, kus sünnib loodetavasti ka uus kvaliteet muinasaja uurimises,» ütles Annus ja lisas, et loodab teha Saksamaal palju individuaalset tööd ning töötada samuti koos teiste selle valdkonna inimestega.

Marie Curie stipendiumiprogrammiga M4HUMAN tegeleb Gerda Henkeli fond, seda kaasrahastab Euroopa komisjoni teadusuuringute 7. raamprogramm. Programm on käigus alates 2011. aastast ning selle eesmärk on soodustada ajalooliste humanitaaralade uurijate mobiilsust ja rahvusvahelist koostööd. Esimesel aastal kuulutati välja 41 stipendiumi, millele kandideeris 225 taotlust. Teisel aastal oli taotlusi ligi 180.

Jaga artiklit