Emeriitprofessor Kalle Kasemaale andis kultuuripreemia eelmise aasta tõlketööde eest üle vabariigi välisminister Urmas Paet.
Teet Malsroos / Õhtuleht / Scanpix

Kultuuripreemia laureaat usuteaduskonnas

Uudis

Välisminister Urmas Paet andis jaanuaris üle välisministeeriumi 2012. aasta kultuuripreemiad, millega tänatakse loomeinimesi, kes on kultuuri kaudu aidanud kaasa Eesti rahvusvahelise maine ja tuntuse kasvatamisele.

Preemia saajate hulgas on ka Tartu ülikooli usuteaduskonna emeriitprofessor Kalle Kasemaa.

Professor Kasemaa on peamiselt heebrea, kreeka, aga ka araabia, jidiši, ladina, saksa, prantsuse, albaania ja kõmri keelest eesti keelde tõlkinud üle 60 raamatu.

2012. aastal ilmus Kasemaa tõlkes Egiptuse kirjaniku Alaa al-Aswani romaan «Jakubijani maja». «Kasemaa on maailmakirjanduse tõlkimisega avanud meile uksi eri kultuuridesse ning aidanud kaasa sellele, et mõistaksime paremini just võõramaid ja kaugemaid,» ütles preemiaid üle andnud välisminister Urmas Paet.

Minister rõhutas kultuuripreemiate üleandmisel, et välisministeerium hindab väga kõrgelt tunnustuse saajate aga ka kõigi teiste Eesti loomeinimeste panust Eesti tutvustamisel välismaal.

Lisaks Kasemaale said möödunud aasta saavutuste eest kultuuripreemia Ilmar Raag, Riina Sildos ja Laine Mägi Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud mängufilmi «Eestlanna Pariisis» eest ning ansambel Ewert and The Two Dragons eduka läbimurde eest maailmas ning selle kaudu eesti muusika tutvustamise eest.

Jaga artiklit