Tudengid tegid ÕIS-i nutikaks

Uudis

Tartu ülikooli tudengid on teinud võimalikuks Eesti suurima õppeinfosüsteemi ÕIS kasutamise Androidi platvormidel.

Tudengisõbralikus kasutajaliideses näeb üliõpilane muu hulgas oma tunniplaani, saab teha märkmeid ja saata õppejõule kirju.

TÜ arvutiteaduse instituudi tudengid valmistasid tarkvaraprojekti praktika raames iOS-i (iPhone/iPad/iPod) ja Androidi platvormile rakenduse, millega saab õppeinfosüsteemi kasutada telefoni vahendusel. Android-rakenduse esialgne versioon on saadaval Google Play rakendustepoes, iOS-rakendus on valmimisel.

«Tarkvaraprojekti aines teevad tudengitiimid rühmatööna esimesi päris rakendusi päris tellijatele. Kui tellijaga koostöös lahendatakse huvitavaid ülesandeid, motiveerib see tudengeid parema tulemuse nimel veel enam pingutama,» ütles arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo.

TÜ mobiilses õppeinfosüsteemis saab tudeng vaadata tunniplaani nii nädala kui ka päeva kaupa, peita tunniplaanis valikuliselt tunde, vaadata järgmise tunnini jäänud aega, lugeda täpsemaid ainekirjeldusi, saata õppejõududele e-kirju, teha märkmeid, kasutada kaarti ja navigatsiooni õppehoonete leidmisel ning kuvada kõiki TÜ õppehooneid ühel kaardil.

Rakenduse autorid on Marko Tiidla, Priit Tiidla, Roland Roose ja Andres Nirk.

Jaga artiklit