TÜ spordiklubi asutas stipendiumi

Uudis

Spordistipendiumi eesmärk on aidata TÜ tippsportlastest üliõpilastel omandada ülikoolis rakenduskõrg-, bakalaureuse- või magistriharidust.

«Et sportlik esmakursuslane saaks jätkata nii oma sportlaseteed kui ka saada ülikoolist hea hariduse,» täpsustas TÜ akadeemilise spordiklubi stipendiumikomisjoni liige Harry Lemberg.

Õppeaasta alguses annab spordiklubi välja kuni viis stipendiumit silmapaistvaid õppetulemusi näidanud alla 23-aastastele esmakursuslastest noorsportlastele, kes esindavad võistlustegevuses Tartu ülikooli akadeemilist spordiklubi.

Stipendiumi suurus üheks õppeaastaks on 2000 eurot, stipendiumi makstakse nominaalse õppeaja vältel ja kuni ühel pikendusaastal. Spordistipendiaadi sportlike tulemuste arengut hinnatakse üks kord aastas enne uue stipendiumiperioodi algust.

Stipendiumile saab kandideerida TÜ akadeemilises spordiklubis saavutusspordi tasemel arendavatel spordialadel. Taotlemiseks tuleb hiljemalt nädal enne akadeemilise õppeaasta algust esitada spordiklubi juhatusele vormikohane taotlus koos spordialaliidu kinnitusega.

Jaga artiklit