Margit Raudsepp

In memoriam

28.10.1972–17.04.2013

17. aprillil lahkus meie seast igaveseks armastatud ja hinnatud kolleeg Margit Raudsepp.

Margit Raudsepp lõpetas 1998. aastal Tartu ülikoolis ajaloo bakalaureuseõppe kunstiajaloo erialal. Aastatel 1997–2004 töötas ta TÜ kunstiajaloo õppetoolis õppekorralduse spetsialistina ning 2004–2006 haridus- ja teadusministeeriumis järelevalve peainspektorina. Alates 2006. aastast töötas Margit Raudsepp TÜ õppeosakonnas õppekvaliteedi peaspetsialistina.

Margit oli ülikooli õppekvaliteedi tagamise süsteemi hing ja mootor. Õppekvaliteedi valdkonnas on vaja uuenduste ja muudatuste tegemiseks ning ühise keele leidmiseks palju analüüsida, selgitada ja põhjendada. Margit suutis seda, mida vähesed suudavad: veenda inimesi õppekvaliteediga tegelema nii, et neile lõpuks tundub, nagu nad tegeleks iseenda ideede elluviimisega. Ka vaidlustes ja lahkarvamustes jäi Margit alati tasakaalukaks ja rahulikuks, säilitas mõistva ja abivalmis suhtumise ka kõige kriitilisemate kolleegide suhtes.

Margiti koordineeritavatest protsessidest suurimad olid õppekavade sisehindamine, õppekavade akrediteerimine ja õppekavagruppide üleminekuhindamine. Tema viimane suur ettevõtmine – tasemeõppes tervikliku tagasisidesüsteemi väljaarendamine – jäi tal kahjuks lõpetamata.

Margit oli oma ala professionaal, kes tegi tööd nõudlikult, põhjalikult ja südamega. Ta oli toetav ja rõõmsameelne kolleeg, kelle kunstiajalooline ja intellektuaalne huumorisoon tabas alati asja olemust.

Margit oli võrratu kokk, ta armastas hästi süüa, kvaliteetset tumedat šokolaadi, punast veini ning pikki jalutuskäike. Tema hapram ja haavatavam pool tuli esile, kui ta rääkis oma väikesest pojast, elas kaasa tema edusammudele või tundis muret, kui Art Villem mõnikord iseloomu näitas. Margit ei väsinud järjekindlalt hoolitsemast oma pere ja kolleegide toidu ja eluviiside tervislikkuse pärast. Tema sõnadest ei kostunud aga kunagi etteheidet, pigem mõnusat humoorikat noomimist.

Margiti lahkumisega leppida on äärmiselt raske ning me tunneme temast siiralt puudust.

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.

Õppeosakond

Jaga artiklit