Katrin Lang – 50

Juubel

4. mail tähistab 50. sünnipäeva epidemioloogia dotsent Katrin Lang.

Katrin Lang lõpetas 1981. aastal Miina Härma nimelise Tartu 2. keskkooli ja 1987. aastal cum laude Tartu ülikooli arstiteaduskonna pediaatria osakonna. Pärast ülikooli lõpetamist töötas ta aastatel 1989–1991 oma õpitud erialal Tartu ülikooli lastekliinikus. Alates 1992. aastast töötab ta Tartu ülikooli tervishoiu instituudis.

Katrini tööelu tegemised olid tihedalt seotud tolleaegse pöördelise ja võimalusterohke ajaga, mil hügieeni erialast hakati arendama tänapäevast rahvatervishoiu eriala. Rahvatervishoiu haridust oli sel ajal võimalik omandada ainult välismaa ülikoolides. Nii kaitses ta magistrikraadi rahvatervishoius 1996. aastal Nottinghami ülikoolis ja doktorikraadi 2005. aastal Londoni ülikoolis.

Katrin on välja töötanud ja juhtinud epidemioloogia ainekursusi arstiteaduses ja magistriõppes. Ta on Tartu ülikooli tervishoiu instituudi magistriõppes 2008. aastal käivitatud  epidemioloogia õppesuuna üks väljaarendaja.

Teadlasena huvitavad Katrinit mitmed rahvastiku tervise olulised teemad: riskikäitumine ja enneaegne suremus, registripõhised uuringud, surmaregistri kvaliteet, mida ta on tutvustanud arvukates rahvusvahelistes artiklites. Ta on näidanud üles suurt ettevõtlikkust erialaste kontaktide ja koostöö arendamisel ning osalenud mitmetes rahvusvahelistes projektides.

Kolleegid tunnevad teda kui hea suhtlemisoskusega, väga abivalmis ja südamlikku inimest, kelle tööle pühendumisel on alati toeks tema perekond.

Kallis Katrin, soovime Sulle õnne ning jätkuvat energiat!

Kolleegid tervishoiu instituudist

Jaga artiklit