Naiskoor salvestas Eesti heliloojate uudisloomingut

Uudis

2. juunil veetis TÜ akadeemiline naiskoor päeva Eesti Raadio stuudios, et salvestada Eesti heliloojate uudisloomingut.

Dirigent Triin Kochi sõnul on üsna harukordne, et uudislooming moodustab ühe koori repertuaarist nii suure osa. Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse ning Eesti kooriühingu finantseeritava arendusstipendiumi toel on koor tellinud Eesti heliloojatelt spetsiaalselt naiskooridele mõeldud heliteoseid. Stuudios salvestati Olav Ehala, Mariliis Valkoneni ning Riho-Esko Maimetsa loomingut, varasemast on juba olemas Tõnu Kõrvitsa ja Aare Kruusimäe lugude salvestused. Salvestuste tulemusena on naiskooril kavas välja anda uus naiskoorimuusika plaat.

«Päris uute lugudega töötamine on alati väga põnev, kuid samas ka keeruline protsess, mis kahtlemata arendab nii lauljaid kui ka dirigente,» märkis Koch.

Koori töisesse kevadesse on mahtunud veel esinemine märtsis heliloojate liidu ja Eesti kooriühingu koostöös korraldatud uudisloomingu kontserdil eesti muusika päevade ajal ja edukas osalemine mainekal rahvusvahelisel koorikonkursil Mariboris, Sloveenias 18.–21. aprillini. Kohustuslikus programmis tuli esitada eri ajastute muusikat, vabakavas tutvustas naiskoor peamiselt Eesti heliloojate muusikat (Pärt, Mägi, Tormis, Kõrvits, Grigorjeva). Väga heade kooridega võisteldes pääses ülikooli naiskoor esinema ka grand prix’ vooru ning naiskooride-meeskooride arvestuses oldi parim koor. Konkursi võitis Stockholmi muusikakeskkooli kammerkoor.

8. juunil osaleb koor Põlvas toimuval üle-eestilisel naiskooride laulupäeval. Juuni alguses saab valmis ka Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori ja Tallinna tehnikaülikooli akadeemilise naiskoori lauljate ühistööna kokku pandud «Sukasäärelaulik», milles on neljahäälsed naiskooriseaded kooriklassikast seltskonna- ja poplauludeni.

Jaga artiklit

Märksõnad

naiskoor