TÜ tudengid lõid uudse fotojagamisteenuse

Uudis

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi tudengid on teinud võimalikuks fotoalbumite loomise ja jagamise ilma kasutajakontot omamata.

Uudne tasuta mobiili- ja veebipõhine fotojagamisteenus Groupimg (www.groupimg.com) võimaldab luua privaatsetes gruppides ühiseid fotoalbumeid, mille jagamiseks piisab vaid e-posti aadressist.

Fotode jagamise keskkonnad, nagu Instagram, Picasa, Flickr, Dropbox, Facebook jne pakuvad samalaadseid võimalusi, kuid igal keskkonnal on Groupimgi kaasasutaja Anne Jäägeri sõnul oma puudujäägid. «Näiteks konto tegemise nõue, vajadus kuuluda sotsiaalvõrgustikku, ühiste albumite loomise võimaluse puudumine jm. Groupimgi teenuse arendamisel oleme püüdnud fotode jagamise ja vahetamise kasutajatele võimalikult mugavaks teha ning muutnud teiste keskkondade puudujäägid Groupimgi teenuse tugevuseks.»

Groupimgi teenuseid saab kasutada nii veebi- kui ka mobiilirakendusel (Androidi ja iOS-i platvormidel).

Anne Jäägeri sõnul saavad kasutajad rakenduse abil näiteks ühisüritusel või reisil tehtud pilte jooksvalt albumisse lisada, ilma et hiljem oleks vajadus fotode vahetamisega eraldi vaeva näha. Albumi loomiseks ja fotode jagamiseks ning nende vaatamiseks ei ole vaja luua uut kasutajakontot, sest albumile pääseb ligi e-posti aadressile saadetava lingi kaudu. «See on hea võimalus jagada fotosid lähedastega, kel puuduvad kontod sotsiaalvõrgustikes ning kes kasutavad vaid e-posti,» selgitas Jääger.

Kursuse juhendajate Georg Singeri ja Ivo Mägi sõnul on tegemist esimese tulemiga sel aastal Tartu ülikoolis käivitatud tarkvaraettevõtluse kursuselt, mille eesmärk on parandada tudengite teadlikkust ettevõtlusest ning suurendada IT-lõpetajate hulgas ettevõtlusega alustajate arvu.

Groupimgi meeskonda kuuluvad Anne Jääger, Oliver Meus, Sigmar Muuga, Roland Kriibi ja Mikk Pavelson.

Jaga artiklit