Konverents keskendub kiusamisvabale haridusteele

Uudis

TÜ eetikakeskus korraldab 10. ja 11. detsembril konverentsi, mille tähelepanu keskmes on sel aastal hea kooli vundament, täpsemalt turvaline koolikeskkond ja head suhted koolis.

Konverentsil «Hea kool kui väärtuspõhine kool. Kuidas tagada kiusamisvaba haridustee?» tutvustatakse eri lähenemisi kiusamisvaba haridustee tagamisel, asetades need algatused laiemasse laste õiguste kaitse ning väärtusarenduse konteksti. Ettekannetega esinevad teiste hulgas professor Christina Salmivalli Turu ülikoolist ning professor Suvianna Hakalehto-Wainio Ida-Soome ülikoolist.

Küsimuses, mida kõik pooled saavad teha, et muuta kool kiusamisvabaks, intervjueerib õpilasi, õpetajat, tugispetsialisti, lapsevanemat, koolijuhti ja koolipidajat Rain Kooli.

Samuti tunnustatakse väärtuskasvatust edendavaid koole, lasteaedu ning tutvustatakse uut lapsevanematele mõeldud raamatut «Kuidas oma lastele väärtusi õpetada?». Raamatu autorid Richard ja Linda Eyre on USA-s vanemaid laste kasvatamisel toetava liikumise eestvedajad ning juhivad koos laste tõhusamale kasvatamisele pühendatud raadio- ja telesaateid.

Konverents toimub 10. ja 11. detsembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Konverentsi korraldab TÜ eetikakeskus haridus- ja teadusministeeriumi riikliku programmi «Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013» jätkuprogrammi raames. Konverentsi kava ja esinejad leiab aadressilt www.eetika.ee/konverents2014.

Jaga artiklit