Rahvusteadused said kaante vahele

Uudis

2. detsembril esitleti rahvusülikooli 95. aastapäevale pühendatud seminaril kogumikku «Rahvusvahelised rahvusteadused». Kogumikus tutvustavad TÜ filosoofiateaduskonna kümme rahvusteaduste professorit oma uurimisala ja professuuri tegevust. Artiklid põhinevad möödunud õppeaastal Tartus ja Tallinnas toimunud rahvusteaduste loengutel.

Filosoofiateaduskond soovib nii kogumiku kui ka seminariga anda poliitikakujundajatele, ülikooli koostööpartneritele ja laiemale avalikkusele sõnumi sellest, et Tartu ülikool võtab väga tõsiselt oma kohustust rahvusülikoolina, panustades eesti keele ja kultuuri uurimisse, õpetamisse ning alalhoidmisesse. Samas peab ülikool ka meeles, et rahvuslik ja rahvusvaheline pole vastandid.

TÜ kümmet rahvusteaduse professuuri rahastab riik alates 2012. aastast. Rahvusteaduste õpetamine toimub valdavalt eesti keeles, samas toimub uurimistöö ja tulemuste tutvustamine ka inglise keeles. See tagab rahvusvahelise nähtavuse, teeb rahvusteadused osaks maailmateadusest ning tagab nende uurimise rahvusvahelise taseme. Värskes ülikoolide pingereas QS World University Rankings on TÜ humanitaarteadused 302. kohal.

Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis toimunud seminaril kuulati ka värskelt promoveeritud TÜ audoktori professor Michael Northi loengut Läänemere maade kultuurisuhetest ning arutati selle üle, kuivõrd rahvusvahelised peaks rahvusteadused olema.

Jaga artiklit