Diana Eerma – 50

Juubel

27. septembril saab 50-aastaseks riigimajanduse ja majanduspoliitika õppetooli lektor Diana Eerma. Diana on huvitaval kombel sündinud Valkas, kuid lõpetanud siiski Valga keskkooli kuldmedaliga aastal 1982. Keskkooli järel läbis Diana cum laude diplomiga TRÜ majandusteaduskonna kaubandusökonoomika eriala ning töötas seejärel ETK tarbijate ühistus osakonnajuhataja ja peaökonomistina ning hiljem Valga maavalitsuses peaspetsialistina. Diana akadeemilise karjääri rada jätkus Columbia ülikoolis New Yorgis, kus ta kaitses rahvusvaheliste suhete magistrikraadi, misjärel ta otsustas oma saatuse siduda jällegi TÜ majandusteaduskonnaga, kus ta töötab ka praegu. Meil on alust oodata, et ta kaitseb siin lähiajal ka doktorkraadi.

Teadustöid on Dianal ilmunud väga mitmesugustest valdkondadest: konkurentsipoliitika, riiklik reguleerimine ja infrastruktuuripoliitika, regionaalpoliitika, riikide empiiriline võrdlevanalüüs jne, kuid praegu tegeleb ta kõige aktiivsemalt ülikooli teaduskondade tegevuse sotsiaalse edukuse hindamisega, millest räägib ka tema doktoritöö. Diana on tudengite seas hinnatud õppejõud ja viimastel aastatel tegelenud endas ka mentor-õppejõu oskuste arendamisega.

Diana on väga mitmekülgne inimene, kelle kõige suuremateks kirgedeks võib pidada reisimist ja kunsti, mis mõlemad täidavad otseses mõttes suure osa tema elust. Tõelise daamina oskab ta hinnata ka kauneid ehteid ja väärtuslikke raamatuid. Kolleegide jaoks on Diana hooliv, sõbralik ja kohusetundlik kaaslane.

Diana, soovime Sulle edu valitud eesmärkide saavutamisel ja seda, et saaksid nii sageli kui võimalik istuda, kuulata muusikat ja juua pokaali valget veini mõnes New Yorgi džässiklubis!

Kolleegid majandusteaduskonnast

Jaga artiklit