Teine «Kaleidoskoop» ootab säravaid äriideid

Uudis

30. mail esitlevad kevadsemestri ettevõtluskursuste lõpuüritusel «Kaleidoskoop» oma õppetöös valminud äriplaane ja –kontseptsioone Tartu kõrgkoolide parimad meeskonnad.

Tartu ülikooli ettevõtluskursustel õppis kevadsemestril kokku ligi 250 üliõpilast, kellel on valmimas ligi 30 äriplaani ja üle 60 ärikontseptsiooni. «Kaleidoskoobil» esitletakse neist kümmekonda parimat, lisaks on parimad ettevõtlusõppijad kohal ka teistest Tartu kõrgkoolidest.

Ettevõtluse õppetooli juhataja kohusetäitja Mervi Raudsaar rõõmustas, et eelmisel «Kaleidoskoobil» plaane esitlenud meeskondadest jätkavad mitmed ettevõtluse kursil. Näiteks saab siis esitletud kodujuustukooke nüüd tellida Genialistide klubi kohvikust «Vats». Kauneid külluslikke etnokudumeid esitlenud Viljandi kultuuriakadeemia neidude loodud ettevõtte Sing Sale Pro OÜ stuudio tegutseb Tartu loomemajanduskeskuses.

«Ka erivajadustega turismi arendamise plaan kogub samuti hoogu, nagu võis lugeda 5. mai Tartu Postimehest. Rääkimata esikoha saanud Viljar Piirist, kelle kitarrikeelte vahetuse seadme idee areneb jõudsalt,» loetles Raudsaar.

Esitletavad projektid võivad käsitleda kõiki ettevõtluse etappe, alates äriideedest kuni olemasolevate kasvusooviga firmadeni. Sobivad ka ülikooli lõputöödega seotud projektid, mida rakendatakse tudengi oma ettevõtlusidee arendamisel ja teostamisel.

Äriplaani või -kontseptsiooni tuleb kolme minuti jooksul esitleda žürii ja teiste üritusel osalejate ees ning vastata küsimustele. Žüriisse kuuluvad Tartu linna ja Tartumaa, ülikooli, inkubaatorite ja ettevõtjate esindajad. Esitlusi tulevad kuulama-vaatama ettevõtlusmentorid, kes on valmis meeskondadele edasi liikumiseks nõu andma.

Võitjatele on taas pandud välja ettevõtlust edendavad auhinnad. Tudengitel on võimalus järgmisel semestril saada oma äriidee arendamiseks ettevõtlusmentorite nõuandeid, liituda Ideelabori või mõne ettevõtlusinkubaatoriga, kes on samuti üritusele kaasatud.

Tudengite äriideede võistlus «Kaleidoskoop» toimub Oeconomucimi aulas (Narva mnt 4-A314) kell 12–15.

Jaga artiklit

Märksõnad

ettevõtlus