Selgusid Vega fondi esimesed stipendiaadid

Uudis

SEB-i ja Tartu ülikooli ideelabori koostöös loodud Vega toetusfondi esimeses rahastusvoorus toetati kolme arendusprojekti kokku 14 300 euroga.

Vega fondi eestvedaja, TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna rääkis, et kuna Vega fondist anti raha välja esimest korda, eelistas žürii sel korral toetada just uusi meeskondi, kes alles alustavad oma toote turule toomist või prototüüpimist. «Rahastuse saanud projektid on Vega fondi toel realiseeritavad ning toetavad ülikooli teadmiste ja uurimistöö igapäevakasutusse viimist,» lisas Kaarna.

Toetusfondi suurim, 8000 euro suurune stipendium, anti tehnoloogiavaldkonnas tugeva potentsiaaliga meeskonnale PL Space, kuhu kuulusid Erik Kulu ja Paul Liias. Nende idee on arendada välja nanosatelliitide mehaanika ning müüa tootearendust rahvusvahelisel turul. Meeskonnaliikmete sõnul testitakse arendatavat mehaanikat ESTCube-2 missiooni käigus.

Žürii hinnangul on PL Space’il potentsiaal hõlmata suur osa rahvusvahelisest turust, kuna kliendid võivad olla kindlad, et nende mehaanika töötab – seda kinnitab juba ESTCube-1 kogemus. Kuna nanosatelliitide mehaanikal on oma kindel turunišš, võib PL Space kujuneda hinnatud brändiks.

4000 euro suuruse toetuse sai Margus Niitsoo ja Kristo Käo projekt MatchMySound, mis loodab arendada matemaatilistel algoritmidel põhineva automaatse kontrolli tööriista muusikaõpetajatele. «Varem ei ole õpetajad saanud anda kodutööd, mida saaks mõõta. Tarkvaralahendus analüüsib õpetaja mängu ja võrdleb seda õpilase omaga, mille tulemusel saab õpilane teada, kas ta on juba sama hea kui õpetaja,» kirjeldas Käo MatchMySoundi tööpõhimõtet.

2300 eurot pälvis Taniel Põllu projekt CounterPhase, mille eesmärk on arendada välja ventilatsioonisüsteemidesse sobivad elektroonilised aktiivsummutid, mis on väiksemad, ent efektiivsemad kui praegu turul olevad analoogid.

35 laekunud projektitaotluse hulgast valis stipendiaadid välja rahvusvaheline žürii. Žürii liikme, SEB-i äriinnovatsiooni juhi Mart Maasiku sõnul ühendas peaaegu kõiki projekte tugev teadmispõhisus. Rahastuse saanud projektide ühistunnusena tõi ta välja, et lisaks tugevale ideele oli tegu ka teadlikult tegutseva ja turgu hästi tundva meeskonnaga.

Vega fondi teise vooru kandideerimistähtaeg on 1. oktoobril. SEB-i ja Tartu ülikooli ideelabori loodud toetusfondi kaudu rahastab SEB uudsete lahenduste igapäevakasutusse toomist kolme aasta jooksul 150 000 euroga.

Jaga artiklit

Märksõnad

Vega