Noored näitlejad vallutavad Tartu ja Rooma

Uudis

16. mail esietendub Tartu Uues Teatris TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 10. lennu diplomilavastus «Nero», mis põhineb Mati Undi näidendil «Keiser Nero eraelu».

Keiser Nero oli absoluutne monarh, kes lasi Rooma linna süüdata ning luges vaimustunult põleva linna leekide valges luulet. Mitte miski polnud poeedist superstaar Nerole keelatud ning tapmine ja terror olid tema valitsusajal igapäevased nähtused. Milles aga Nero destruktiivne maailm tegelikult seisneb ja mispärast kõik toimub?

Lavastaja Lennart Peebu sõnul keskendub «Nero» üldpoliitika ja kunsti kokkupuutepunktidele, absoluutse võimu ja isikliku arengu vastandusele. «Inimesed, kes on võimul või omavad mingisugust võimu teiste inimeste üle, muutuvad tahes tahtmata isekaks ning kipuvad oma võimu kuritarvitama,» kirjeldas Peep.

Mati Undi «Keiser Nero eraelu» etendus esimest korda Eesti teatris 1990. aastal Ugalas lavakunstikooli XV lennu diplomitööna ning sellest ajast peale pole seda Eesti professionaalsetel lavalaudadel mängitud. Küll aga on Peep ise varem proovinud kätt selle lavastamisega kooliteatris.

«Nero» valmib kultuuriakadeemia, Tartu Uue Teatri ja kogukonnateatri Must Kast koostöös. Diplomilavastus etendub Viljandi asemel Tartus seetõttu, et suurem osa 10. lennu noori suundub pärast kultuuriakadeemia lõpetamist tööle just lennu enda siin loodud Musta Kasti.

Diplomitööd saab näha Tartu Uues Teatris 16.,17., 23., 24. ja 25. mail. Etendused algavad kell 19.

Jaga artiklit