Kokkutulekule on oodatud kõik vilistlaspere liikmed, kel põues side oma alma mater’iga ja soov õpingukaaslastega ühiselt veedetud ülikooliaega meenutada.
FOTO: Harry Tiits

Alma mater kutsub taaskohtuma heade sõprade ja ülikoolilinnaga

Uudis

18. mail toimuv vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ pakub palju põnevaid tegemisi ja taaskohtumisi kõigile Tartu Ülikooli vilistlaspere liikmetele ja ülikooli sõpradele.

Anneta Eesti tarkusesamba kasvatamiseks

Ülikool kutsub vilistlasi annetama Tartu Ülikooli seitsmenda samba fondi, mille eesmärk on toetada üliõpilasi nende õppe- ja teadustöös. Fondile andis asutamisel nime Tartu Ülikooli Sihtasutuse toonane patroon Lennart Meri, kes viitas seitsmendale sambale kui tarkusesambale. Loe lähemalt ja anneta sihtasutuse kodulehel.

Kokkutuleku päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid.

Kell 10–17.30 toimuvad kesklinna pargis Tartu (eel)arvamusfestivali ülikooli laval mõttetalgud, kus arutletakse eesti keele tulevikuväljavaadete, ühiskonnas levivate lahkarvamuste, tervishoiuteemade ning teaduse ja teadlase usaldusväärsuse üle.

Kell 10–18 saab valdkondade ja instituutide majades osaleda ekskursioonidel, kuulata loenguid ning vaadata näitusi ja muid väljapanekuid. Kursusekaaslastega kohtumiseks saab broneerida ka instituutide ruume. Võimalik on teha ringkäikpeahoones, külastada tasuta ülikooli muuseume, käia legendaarses Mordoris (Narva mnt 89 ühiselamu) ja ratsutada Püssirohukeldri rodeohärjaga.

Kell 18.30 tervitavad peahoone ees vilistlasi rektor Toomas Asser ja linnapea Urmas Klaas. Linnapea annab üheks õhtuks võimu üle vilistlastele. Sellele järgneb lõbus ühislaulmine, mida veavad eest Tartu Akadeemiline Meeskoor, akadeemiliste organisatsioonide koor Causa Amoris ja Korp! Indla naiskoor.

Seejärel liigutakse üheskoos puhkpilliorkestri Popsid saatel ülikooli spordihoonesse, kus kell 20 algab hommikuni kestev vilistlaspidu. Õhtut juhivad Andres Dvinjaninov ja Saara Pius. Esinevad 2 Quick Start, Justament ja Popsid ning muusikat mängib DJ Kalev K.

Kogu vajamineva info leiad siit.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit