Aasta õppejõud (vasakult) Valter Parve, Edith Viirlaid, Jane Klavan ja Helen Zirnask.
FOTO: Jassu Hertsmann

Üliõpilane ootab õppejõult väärtuslikku tagasisidet

Uudis

Aasta õppejõud paistavad silma turvalise ja innustava õpikeskkonna loomisega ning oskusega hoida piiri ranguse ja leebuse vahel.

Auhinna saajad otsustab TÜ üliõpilasesinduse hindamiskomisjon iga valdkonna üliõpilaskogu valitud viie kandidaadi seast. Üliõpilasesinduse juhatuse aseesimees Teele Kanarbik nentis, et ootuspäraselt on üliõpilased tänulikud arengut toetava ja õigeaegse tagasiside eest.

„Oluliseks peetakse õppejõult saadud tagasiside kvaliteeti: hea õppejõud ei kritiseeri, vaid aitab probleeme lahendada. Kui ta peab olema õiglaselt karm, oskab ta kriitikat esitada nii, et õppija ei tunneks end lootusetult saamatuna. Ta on täpselt nii range, et õppija soovib endast parima anda, aga samas parajalt leebe, et panna õppija vabatahtlikult pingutama,“ ütles Kanarbik.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas valiti aasta õppejõuks maailma keelte ja kultuuride instituudi inglise keele kaasprofessor Jane Klavan. Üliõpilased tunnustasid Klavani loenguid ja seminare, mis pole kunagi üksluised ega igavad. Ta kasutab õpitu kinnistamiseks mitmekesiseid meetodeid ja annab loomingulisi kodutöid.

Sotsiaalteaduste valdkonna aasta õppejõu tiitli pälvis Pärnu kolledži sotsiaaltöö õpetaja Valter Parve. Parve julgustab tudengeid küsimusi esitama ning vastab alati põhjalikult ja hea meelega. Lisaks eriala alusainete õpetamisele püüab ta esimese aasta üliõpilastele olla abiks ülikooliellu sisseelamisel.

Meditsiiniteaduste valdkonna aasta õppejõud on bio- ja siirdemeditsiini instituudi inimese anatoomia lektor Helen Zirnask, kes vastutab esmakursuslaste ühe raskeima aine eest. Ehkki materjal on keerukas, säilitab Zirnask kerguse ja positiivsuse ning toob elulisi näiteid, nii et isegi hommikusse praktikumi tulevad tudengid hea tujuga.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas valiti aasta õppejõuks keemia instituudi kolloid- ja keskkonnakeemia lektor Edith Viirlaid. Tema ainekursuse testide lahendamine nõuab materjali põhjalikku läbitöötamist, aga tänu sellele saab õppija praktikumiks vajalikud teadmised. Ta on abivalmis ja entusiastlik õppejõud, kes annab üliõpilastele võimaluse maksimaalselt areneda.

2023. aasta jooksul esitati aasta õppejõu tiitlile 96 ettepanekut, milles nimetati 68 õppejõudu.


Aasta õppejõu auhinna nominendid olid ka

humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast

Kristiina Johanson, arheoloogia teadur,

Inga Laant, inglise keele õpetaja,

Mati Laur, uusaja professor,

Atko-Sulhan Remmel, religiooniuuringute kaasprofessor,

sotsiaalteaduste valdkonnast

Piret Ehin, võrdleva poliitika professor,

Ingrid Koni, pedagoogika lektor,

Merle Taimalu, alushariduse kaasprofessor,

Helen Urmann, võrdleva poliitika õpetaja,

meditsiiniteaduste valdkonnast

Ott Kiens, pulmonoloogia nooremteadur,

Riina Runnel, suu- ja hambahaiguste lektor,

Janne Tiigimäe-Saar, suu-, näo- ja lõualuude kirurgia lektor,

Meeme Utt, farmatseutilise keemia lektor, immunoloogia kaasprofessor,

loodus- ja täppisteaduste valdkonnast

Jaan Janno, informaatika õpetaja,

Sirje Pihlap, matemaatika didaktika nooremlektor,

Natalia Saealle, matemaatika lektor,

Taavi Virro, hüdrobioloogia kaasprofessor.


Intervjuud Tartu Ülikooli aasta õppejõududega ilmuvad siia aprillikuu jooksul.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit