Tartu Tudengipäevade kevadfestival koondab tänavu enda kavasse ligi 90 eriilmelist üritust.
FOTO: Merilyn Sepp

Tudengifestival peab sünnipäeva

Uudis

Juba 35 aastat on tudengipäevad toonud Tartu üliõpilaste ellu särtsu ja kustumatuid mälestusi.

Tartu Tudengipäevade kevadfestivali parimad palad

Reede, 26. aprill

21–00             öölaulupidu Tartu Lumepargis

23–03             öölaulupeo järelpidu Alexela Loomelaval

Laupäev, 27. aprill

14–17             „Ei saa üle Emajõe“ Atlantise maja ees

20–00             Tudengibänd Alexela Loomelaval

Pühapäev, 28. aprill

22–00             öötantsupidu Aparaaditehases

Esmaspäev, 29. aprill

18–21             „Mälukas“ Püssirohukeldris

Teisipäev, 30. aprill

23–00             volber Kaarsillal

Kolmapäev, 1. mai

17–20             „Sahtlist välja“ Pauluse kiriku krüptis

20–23             „Libe trepp“ Keskpargis

Neljapäev, 2. mai

17–20             pubiralli kesklinna lokaalides

23–03             Silent Disco Tartu Uues Teatris

Reede, 3. mai

15–19             kastironimine Küüni tänaval, kaubamaja kõrval

20–23             mudamaadlus Ahhaa keskuse taga

Laupäev, 4. mai

13–16             „Last one standing“ Emajõe kaldal

23–03             „Project 35“ NET spordihallis

 

Tartu Tudengipäevade meediajuht Joonas Masing kinnitas, et korraldajad panevad igasse üritusse hinge ja püüavad kõik pisiasjadeni läbi mõelda, et osalejad saaksid tudengikultuuri elavdavatest sündmustest võimalikult palju rõõmu.

„Korraldajatele on meie kaks festivali aasta tipphetked, mil on näha meeskonna pika töö tulemust. Seda erakordset tunnet, mis tudengipäevadel tekib, tahaks kauem tunda. Olen sõpradelt kuulnud, et festivali ajal tahaks nad jõuda igale üritusele ja kui ei jõua, tekib FOMO (ingl fear of missing out ’ilmajäämishirm’ – toim.), sest teised ju saavad osaleda,“ rääkis Masing.

22. aprillil kella 8–12 tervitavad korraldajad koos partneritega üliõpilasi traditsioonilise pannkoogihommikuga Raekoja platsil, kus kõhutäie kõrval jagatakse täpsemat infot kõigi kevadfestivali ürituste kohta. Pärast lõunat toimub meeleolukas võistlus „Käsi autol“, kus kõige kauem oma kätt autol hoidnud ja vaheülesanded edukalt täitnud osaleja saab autasuks auto kasutusõiguse.

Kevadfestival ise ligi 90 eriilmelise üritusega algab reedel, 26. aprillil. Esimese päeva õhtul kell 20 oodatakse tudengeid ja tudengimeelseid Raekoja platsile öölaulupeo rongkäiku, kust minnakse Tartu Lumeparki ühiselt laulma. Pärast öölaulupidu on kõik oodatud Atlantise loomelaval toimuvale järelpeole.

Nädalavahetusel saavad põhjalikult lustida nii osalejad kui ka pealtvaatajad. Näiteks laupäeva pärastlõunal peavad võistkonnad etteantud vahenditest ehitama sõidumasina, millega pääseda üle Emajõe, ja õhtul saab valida parimat tudengibändi. Pühapäeva lõpetab hoogne öötantsupidu Aparaaditehases.

Uuel nädalal jagub tegutsemist ja vaatamist laupäevani välja. Kavast leiab nii vanad lemmikud, teadmisi proovile paneva mälumängu „Mälukas“, loomesõprade seas tuntud etluskonkursi „Sahtlist välja“, lõbusate ülesannetega pubiralli ja füüsiliselt nõudlikuma kastironimise, kui ka uuemad vaatemängulised üritused „Libe trepp“ ja „Last one standing“.

Festivalile pannakse punkt Tartu Tudengipäevade 35. sünnipäeva peoga „Project 35“ NET spordihallis. „Meie arvates on väga oluline, et festivale on tehtud nii kaua,“ ütles peo korraldaja, tudengipäevade turundusjuht Eveliis Väljaots. Sünnipäevapeo muudavad tema sõnul erilisemaks uus asukoht ja artistid, kes varem tudengipäevadel esinenud ei ole.

Tartu Tudengipäevade kevadfestival toimub 26. aprillist 4. maini üle terve linna. Kogu kava ja täpsem teave on kodulehel studentdays.ee ning tudengipäevade Facebooki, Instagrami, TikToki ja X-i lehtedel.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit