Tartus arutletakse rahvusvahelise õiguse üle

Uudis

27.–28. aprillil korraldab Tartu Ülikooli õigusteaduskond Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu teadusfoorumi „Rahvusvahelise õiguse piirkondlik areng Ida-Euroopas ja postsovetlikus Euraasias“.

Peakorraldaja professor Lauri Mälksoo on rahul, et meie piirkonnaga seotud üliolulised teemad on saanud Euroopa rahvusvahelise õiguse teadlaskonna tähelepanu. „Kuna Venemaa tegevus on olnud rahvusvahelise õiguse mõttes niivõrd destruktiivne, tuleb seda ka rahvusvahelise õiguse valguses eraldi uurida ja mõtestada,“ ütles ta.

Foorumil võetakse käsitlusele inimõigused, nende seos agressiooniga, Venemaa lähenemine rahvusvahelisele õigusele, rahvusvaheline kaubandus ja kaubanduslikud sanktsioonid, rahvusvaheline kohus ja territoriaalsus. Neid teemasid lahatakse postsovetliku Euraasia ja Ida-Euroopa kontekstis.

Tartusse tulevad paljud Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu liikmed ja rahvusvahelist õigust uurivad noored teadlased Eestist, Lätist, Saksamaalt, Šveitsist, Hispaaniast, Belgiast, Ühendkuningriigist, Ungarist, Poolast, Kasahstanist, Tšehhist, Ukrainast, Prantsusmaalt ja Itaaliast.

„On tähtis, et selline teadusfoorum jõuab lõpuks ka meie ülikoolilinna. Tartu Ülikoolis on praegu päris palju rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste üliõpilasi, kelle jaoks on põnev rahvusvahelise konverentsi korraldamisel kaasa lüüa,“ sõnas Mälksoo.

Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse uurimisrühm korraldab Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu teadusfoorumit juba teist korda. Esimene kord toimus see 2011. aastal Eesti Teaduste Akadeemias Tallinnas, seekord kogunevad osalejad Tartu Ülikooli peahoones.

Teadusfoorum saab teoks Eesti Teadusagentuuri grandi PRG969 toel. Loe foorumi kohta lähemalt ja vaata programmi.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit