Kevadine orienteerumiskuu kutsub psühholoogia radadele

Uudis

Tänavu möödub 50 aastat esimese statsionaarse psühholoogide kursuse lõpetamisest.

Selle tähtpäeva puhul korraldatakse 14. aprillil ülikooli raamatukogu konverentsisaalis vilistlaskonverents „Muutuv maailm, muutuv psühholoogia“, mida saab jälgida ka UTTV kaudu. Samal päeval avatakse ülikooli kevadine orienteerumisrada, mis on seekord pühendatud psühholoogia instituudile.

Orienteerumisraja punktid tutvustavad nii psühholoogia instituudi kui ka üldisemalt psühholoogia ja psühhiaatria ajalugu Tartus. Samuti saavad raja läbijad tuttavamaks ajalooliste isikutega, kelle tegevust esimese hooga psühholoogiaga seostada ei oskagi, sest nende tegutsemisajal ei olnud psühholoogia veel omaette eriala, vaid kuulus pigem kuhugi füüsika ja filosoofia vahelisele alale.

Rajatekstide ühe koostaja, psühholoogia instituudi kommunikatsioonijuhi Kertu Saare sõnul võikski tõsisema psühholoogiateaduse alguseks Eestis lugeda esimest psühholoogide kursust. „Võrreldes paljude teiste ajalooliste erialadega on 50 aastat lühike aeg, aga sellegipoolest on meie teadlased end kiiresti kehtestanud ja Eesti psühholoogia maailmakaardile viinud,“ rääkis Saar.

Instituudi töötajate osalusel valminud orienteerumisrada koosneb 17 punktist: 14 neist paikneb kesklinna piirkonnas ja kolm Maarjamõisas. Rada on jõukohane kõigile – kontrollpunkte võib läbida meelepärases järjekorras, mahus ja tempos. Aega ei võeta, eesmärk on tunda rõõmu värskes õhus liikumisest.

Kaardi saab võtta ülikooli peahoone (Ülikooli 18), Delta keskuse õppe- ja teadushoone (Narva mnt 18), Biomeedikumi (Ravila 19), ülikooli raamatukogu (W. Struve 1) või Vanemuise 46 õppehoone valvelauast või printida selle ülikooli kodulehelt.

Orienteerumisrada on avatud lausa kaks kuud, 18. juunini. Osalemine tasub registreerimisvormi kaudu kirja panna, sest juunis loositakse osalejate vahel välja hulk meeneid. Toredaid pilte orienteerumisrajast ja selle läbimisest saab jagada ürituse Facebooki lehel.

Orienteerumiskuu on kogu ülikoolipere tervisespordiüritus, mida korraldavad personaliosakond ning turundus- ja kommunikatsiooniosakond. Rajatekstid koostas psühholoogia instituut ja rada sai teoks koostöös MTÜ-ga Seiklushunt.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit