FOTO: Andres Vaher

Võistlusel Delta X saab teooriast praktika

Uudis

Uue aasta 27. jaanuaril toimub Delta keskuses võistlus Delta X 2021, kus saavad oma teadmisi ja oskusi proovile panna nii üliõpilased kui ka gümnasistid. 

Võistlustulle asutakse neljal alal, et esitleda uusi lahendusi, mis on seotud robootika, matemaatika, digilahenduste või  ärimudelitega. Muu hulgas on võimalik rinda pista robotite korvpallis, arendada Delta keskust, teha teaduse abil kunsti või hoopiski luua iduettevõte. 

Võistkonna registreerimise tähtajad on võistlusalade kaupa erinevad, neist mitu on juba detsembris. Võistkonnas võib olla kuni viis liiget. Mõjuval põhjusel võib meeskond olla ka suurem, kuid see tuleb mõõduvõtmise korraldajatega kooskõlastada. Võistlustöid võib esitada eesti ja inglise keeles.

Esimest korda toimuva võistluse eesmärk on pakkuda noortele võimalust rakendada koolitundides või loengutes omandatud teoreetilisi teadmisi praktikas ja propageerida lahenduskeskset suhtumist. 

Delta X-i teeb ainulaadseks eripalgeliste teadusvaldkondade ühendamine eesmärgiga leida uusi lahendusi elulistele probleemidele. Osalejad võivad idee või lahenduse arendamisse kaasata kuni kaks juhendajat ning vajaduse korral küsida nõu ka Eesti tippteadlastelt ja inseneridelt. 

Reeglitega saab tutvuda võistluse kodulehel wwww.delta.ut.ee/delta-x.

Jaga artiklit