Uut maskotti hakatakse valima detsembris.
ILLUSTRATSIOON: Pixabay.com

Maskotivõistlusele laekus sadakond ideed

Uudis

Novembri eelviimase nädalani sai esitada ideid maskotivõistlusele. Saadetud tööde seast valitakse välja TÜ visuaalset identiteeti esindav maskott. Kavandeid saabus kokku 97, millest hindamiskomisjon valib välja parimad. Seejärel saab ideedele oma hinnangu anda ülikoolipere – detsembris lähevad väljavalitud kavandid avalikku hääletusvooru, kus saavad osaleda TÜ üliõpilased, vilistlased ja töötajad.

„Kavandid on väga omapärased, mitmekülgsed ja vahvad. Maskotina on kujutatud nii loomi ja linde kui ka ajaloolisi isikuid,“ kommenteeris maskotiprojekti eestvedaja, TÜ turundusspetsialist Mariana Tulf. „Meie jaoks on oluline, et maskotikavand on südamega tehtud ja kooskõlas ülikooli põhiväärtustega,“ lisas ta.

Hindamiskomisjoni kuuluvad peale Tulfi arendusprorektor Erik Puura, vilistlane ja ettevõtja Tiit Pruuli, teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava programmijuht Eve Komissarov ja üliõpilasesinduse aseesimees Trine Tamm.

Tulfi sõnul saab maskotist ülikooli sümboolika osa ja see hakkab kandma ülikooli sõnumeid. „Soovime, et see aitaks suurendada ülikooli liikmeskonna ühtekuuluvustunnet ning toetaks ülikooli eesmärkide elluviimist,“ sõnas Tulf. Muu hulgas aitab maskott tema sõnutsi populariseerida haridust ja teadust. 

Maskott hakkab ülikooli liikmeskonda esindama mitmesugustel üritustel, näiteks lahtiste uste päeval, vilistlaste kokkutulekul ja spordipäevadel. „Kujundlikult öeldes saab maskotist ülikoolipere liige,“ ütles turundusspetsialist. Maskoti kasutamist hakkab korraldama vabatahtlikest koosnev meeskond. „Vabatahtlikuks saavad kandideerida meie enda üliõpilased. Seega võib iga üliõpilane proovida, mis tunne on maskoti sees olla.“ 

Ülikooli maskoti vajadusest on räägitud ka varem. 2005. aastal toimunud arutelu tulemusena leiti, et tudengipäevade maskoti Villemiga konkureerivat tegelast vaja pole. Ent Villemit seostatakse sageli TÜ-ga. „Kollane koer Villem on Tartu tudengipäevade maskott ja esindab kõiki Tartu üliõpilasi. Villem ei saa esindada üritustel üksnes TÜ-d ega kanda selle sõnumeid,“ tõi Tulf esile veel ühe tõiga, miks vajab ülikool oma maskotti.

Ülikoolipere liikmed on küsinud, mis on saanud 2013. aasta maskotikonkursi võitnud kavandist „Sammas Paul“. Tulf selgitas, et paraku ei saanud toonase hääletuse tulemusi tõe pähe võtta, sest selle tehniline korraldus võimaldas hääletada ka ülikoolivälistel inimestel. „Oleme palju vaeva näinud, et tagada sel korral kindel valimissüsteem ja aus hääletamine,“ ütles Tulf.

Jaga artiklit