Sõrmus on hõbevalge ja sellesse on süvendatud must ülikooli peahoone portikus.
KAVAND: Cirrus

Ülikooli sümboolika saab minimalistliku ilme

Uudis

Tartu Ülikooli teklimärgi, rinnamärgi ja sõrmuse kujunduse konkursi võidutööks valiti ehtestuudio Cirrus esitatud kavandite komplekt. 

Märke ja sõrmust tutvustatakse 30. novembril raamatu „Sada aastat üliõpilasesindust Tartu Ülikoolis“ esitlusel. Üritust saab jälgida ka UTTV vahendusel.

Cirruse kollektiivi moodustavad ehtekunstnikud ja Viljandi kultuuriakadeemia külalisõppejõud Merilin Pedastsaar, Kertu Tuberg ja Maarja Niinemägi. Autorid lähtusid kujundamisel sellest, et ehted oleksid lihtsad ja igapäevased. Kavanditest esitati ka kolmemõõtmelised mudelid, mis andsid hindamiskomisjoni liikmetele kinnitust, et nii sõrmust kui ka märki on mugav kanda. Komisjon pidas võidutööd kõige nüüdisaegsemaks ning tõi esile, et neid võlus ehete pretensioonitus ja minimalistlikkus.

Uue välimusega sõrmus on hõbevalge ja sellesse on süvendatud must ülikooli peahoone portikus. „Meil on väga hea meel, et ülikool sai endale moodsa ja harjumuspärasest eristuva kujundusega sõrmuse,“ kommenteeris veebikaubanduse projektijuht Katrin Tiirman. Tekli- ja rinnamärgil on eenduv hõbevalge portikus mustal taustal.

Teklit hakkab kaunistama selline märk. KAVAND: Cirrus

Novembri alguses otsuse langetanud hindamiskomisjoni kuulusid akadeemiline sekretär Tõnis Karki, lektorid Eilve Manglus, Janet Laidla ja Tõnis Tatar, metallitöö meister Indrek Ikkonen, rahvusvahelise koostöö peaspetsialist Kadri Asmer, protokolli peaspetsialist Kady Sõstar ja üliõpilaste esindajad. 

Võidutöö autorite kollektiivi otsustati premeerida 1500 euroga ja teiseks jäänud kavandikomplekti autorit Veiko Klemmerit 500 euroga. 

Uus teklimärk hakkab kaunistama ka valge sametpõhja ja sinise sametribaga uut teklit – augustis otsustas rektoraat võtta taas kasutusele Tartu Ülikooli algne tekkel. Kõiki meeneid saab lähitulevikus soetada ülikooli veebipoest aadressil www.shop.ut.ee.

Jaga artiklit