Aktuaarid peavad aastapäeva

Uudis

17. mail tähistab Eesti Aktuaaride Liit TÜ matemaatika ja statistika instituudi hoones oma 20. aastapäeva.

Liit ühendab Eesti kutselisi aktuaare, kes tegelevad matemaatika, statistika, majanduslike protsesside, prognooside tegemise, riskijuhtimise, modelleerimise ja muu sarnasega.

Aktuaarid töötavad peamiselt elu- ja kahjukindlustuses, kuid ka näiteks investeeringute alal, konsultantidena, riigiametites, akadeemilises sfääris ja kindlustusjärelevalves. Kindlustuses töötavate aktuaaride vastutusala on kindlustusmaksed, tehnilised eraldised, kindlustusseltsi maksejõulisus ja veel palju muud.

Liidu asutajaliige Eret Võsa ütles, et kuna peaaegu kõik liikmed on aktuaari kutseks vajaliku põhilise hariduse saanud TÜ matemaatika ja statistika instituudist, tähistatakse erialaliidu sünnipäeva just seal, oma õppejõudude ja uute tulevaste aktuaaride keskel.

«Loodame, et praegused tudengid on huvitatud meie kogemustest ja see tekitab vähemalt mõnes huvi tulla tööle kindlustusärisse. Meil endalgi on huvitav teada saada, millega kolleegid oma igapäevatöös kokku puutuvad,» rääkis Võsa.

Aastapäeva tähistamine Liivi tänava õppehoones algab kell 14.15. Üritus on jagatud kahte ossa: esimeses tutvustavad aktuaarid praegustele instituudi üliõpilastele oma töökogemusi ja teises toimuvad aktuaaridele endile mõeldud akadeemilised loengud. Muu hulgas saab ülevaate rahvastikumuutustest ja geenivaramu leidudest ning nende rakendusvõimalustest kindlustusäris.

Eesti Aktuaaride Liidu eesmärk on aktuaarikutse ja kindlustusteaduse edendamine, liidu liikmete õiguste kaitsmine, teiste rahvuslike ja rahvusvaheliste aktuaaride organisatsioonidega sidemete arendamine ja oma valdkonna õigusloomes osalemine.

Lisateavet leiab Eesti Aktuaaride Liidu kodulehelt aktuaar.ee.

Jaga artiklit