Sügispäevad otsivad tudengipärimust

Uudis

14.–20. oktoobrini toimuv festival «Tartu sügispäevad 2013» pakub oma kavas üritusi kultuurist spordini, muusikast põnevate mälumängudeni.

Kultuuripärandi aastast inspireerituna asuvad tudengipäevad seiklema tudengikultuuri ning -pärimuse radadel. Akadeemilises pikapäevarühmas uurime, milline oli tudeng aastaid tagasi ning milline on ta tänapäeval. Tõstatame taas küsimuse, kuidas jääda ellu kõrgharidusreformi ajal ja kuidas nautida täisväärtuslikku tudengipõlve.

Asume otsima tõelisi tudengitraditsioone, mida kogemata pole ükski üliõpilane õige tudeng. Siit ka üleskutse Sulle, hea tudeng: kui tead mõnd mõnusat lugu, nagu näiteks vana hea üle Kaarsilla kõndimine, kirjuta meile sellest aadressil osalen [at] studentdays.ee.

Toome tagasi ka kunagise tudengipäevade menuürituse, iseehitatud sõidumasinate võistluse Bambus! Loome uusi väärtusi Päripidoga, kus kõlavad kõige mõnusamad etnobiidid. Tantsuks mängib Viljandi folgikollektiiv Curly Strings ning etnohõnguline plaadimuusika.

Kavast ei puudu vanad ja väärika ajalooga Tudengibänd, Tudengiteater ja Tudengifilm. Loomingulised hinged loevad sahtlipõhja kogunenud poeesiat Luulevabadusel, vaimuvirgutust pakub sügisaeroobika ning kõige rohkem nalja saab ikka kommenteerimisvõistlusel.

Sügispäevade magusamad palad:

Esmaspäev, 14. oktoober

6.15 Avatuut (Tartu ühiselamud) – võimlejatega liituvad ka EMÜ rektor Mait Klaassen, TÜ õppeprorektor Martin Hallik ja Tartu linnapea Urmas Kruuse.

18.00 Mälukas (Püssirohukelder) – põnev ja kaasahaarav mälumäng, kus küsimusi muusikast ajalooni, matemaatikast psühholoogiani.

Teisipäev, 15. oktoober

19.00 Tudengifilm (Tartu Elektriteater) – kahes kategoorias jagatakse parimatele filmitegijatele au, kuulsust ning 1000-eurone stipendium Swedbankilt.

20.00 Luulevabadus (Naiiv) – õdusas õhkkonnas kõlavad kõige sulnimad, salapärasemad ning maagilisemad luuleread ja pingulduvad kitarrikeeled.

Kolmapäev, 16. oktoober

19.00 Tudengiteater (Tartu Uus Teater) – Olla või mitte olla? Tulla või mitte tulla? Ikka tulla, sest teatrit peab saama!

22.00 Kommenteerimisvõistlus (Sõprade Juures) – osalejate ülesanne on leida endas superkoomik ning kommenteerida spontaanselt erižanrilisi videoid võimalikult humoorikalt, vaimukalt ja kaasahaaravalt.

Neljapäev, 17. oktoober

18.00 Sügisaeroobika (TÜ spordihoone) – treeningute vahel esineb tantsutrupp DanceAct, taas valitakse ka tudengite aeroobikakuninganna.

22.00 Päripido (Tartu üliõpilasmaja) – tudengipärimusele pühendatud kontsert-pidu.

Reede, 18. oktoober

20.00 Tudengibänd (Tartu üliõpilasmaja) – lavalauad kütavad kuumaks seitse eelvooru läbinud bändi, kellest üks viib koju 500-eurose auhinnatšeki kaupluselt Muusik.

Laupäev, 19. oktoober

14.00 Tudengiseiklus (algus Raekoja platsil) – põnevas orienteerumismängus Tartu kesklinnas tuleb lahendada ülesandeid, mis nõuavad nii osavust, taibukust kui ka head tiimitööd.

Pühapäev, 20. oktoober

15.00 Bambus (Vanemuise tänav, kaubamaja esine) – tule saa osa sügise kõige kaasahaaravamast võistlusest, mille jaoks tudengid on ehitatud kõige hullumeelsemad sõidukid!

Triin Kand

Tartu kevadpäevade meediajuht

Jaga artiklit

Märksõnad

tudengipäevad