Tudengisaadikud on ka näiteks Shota Kakabadze Gruusiast, Risa Teshigara Jaapanist ja Leonardo Ortega Mehhikost.
FOTO: Andres Tennus

Ülikooli aitavad rahvusvahelised tudengisaadikud

Uudis

Tartu ülikoolis eelmisel õppeaastal alustatud rahvusvaheliste tudengisaadikute projekt sai septembris täiendust: aktiivseid saadikuid on nüüd kaks korda rohkem ning neil on nüüd ka oma veebipäevik.

Rahvusvahelise turunduse peaspetsialisti Eveli Soo sõnul on tudengisaadikuid praegu kokku 17. Noored välisüliõpilased aitavad oma koduriigis Tartu ülikooli tutvustada nii koolides ja haridusmessidel käies ning artikleid kirjutades kui ka võimalikke uusi tudengikandidaate nõustades.

«Põhimõtteliselt on tudengisaadikud tuutorid tulevastele välisüliõpilastele: nende põhiline ülesanne on vastata noorte päringutele, kes tahaksid samuti Tartu ülikooli õppima tulla ja uurivad, kuidas Eestis elu käib. Aga paljud neist on sõna võtnud meie meedias, nii teles kui ka näiteks Postimehes ja Tartu Tudengis,» ütles Soo ning lisas, et vabatahtlikud tudengisaadikud avaldavad hea meelega siinse elu-olu kohta arvamust ning võrdlevad seda oma kodumaaga.

TÜ põhiliselt ingliskeelsetel õppekavadel õppivaid saadikuid on paljudest maailma nurkadest, näiteks Venemaalt, aga ka Gruusiast, Jaapanist, Pakistanist ja Mehhikost. Uues blogis kirjutavad nad inglise keeles oma Tartus elamise ja õppimise kogemustest ning jagavad meeleolukaid fotosid sellest, mis neile külalisena Eestis viibides enim silma on jäänud. Samuti pakuvad aktiivsed tudengid abi näiteks tõlkidena ülikooli väliskülalistega suhtlemisel.

Esimesed rahvusvahelised tudengisaadikud lõpetavad Tartu ülikooli sel kevadel ning jätkavad saadikutööd ilmselt ka kodumaale naastes. Eestis oleku ajal saavad ka kohalikud tudengid rahvusvahelistelt tudengisaadikutelt uurida nende kodumaa ülikoolide ja elutingimuste kohta, et paremini näiteks Erasmuse üliõpilasvahetuse sihtriiki valida.

Saadikud leiab TÜ ingliskeelselt kodulehelt ut.ee/ambassadors.

Jaga artiklit