Äriideede konkurss ootab osalejaid

Uudis

Sel kuul toimub kaheksas Lõuna-Eesti suurim äri- ja projektiideede konkurss «Kaleidoskoop», millest oodatakse osa võtma kõiki tudengeid, kel on varnast võtta äripotentsiaaliga ideid.

Konkursile võib minna ükskõik missugusest valdkonnast pärit mõttega – alustades kosmosetehnoloogiast ja lõpetades sotsiaalse ettevõttega.

Eelmisel aastal «Kaleidoskoobil» osalenud meeskonna Cody eestvedaja Kaspar Kuus ütles, et tema meelest oli konkursil osalemine väga väärtuslik, sest see andis tõelise suurel laval liftikõne tegemise kogemuse. ««Kaleidoskoobi» laval teiste ettevõtlike noorte keskel oma ideed esitledes tekkis võimas tunne – tunne, et olen tähtis ja teen midagi väärtuslikku,» muljetas Kuus.

Iga meeskond peab konkursil oma ideed esitlema kahe minuti jooksul kas eesti või inglise keeles. Samuti tuleb oma ideed viie minuti jooksul kaitsta ettevõtjatest ja idufirmade mentoritest koosneva žürii ees.

Sel kevadel on «Kaleidoskoobi» auhinnafondis muuhulgas pääsmed Soomes toimuvale rahvusvahelisele ärifestivalile Shift ja Eesti suurimale idufirmade festivalile Latitude59. Peale selle on mitmed edukad idufirmad pannud välja nii praktilisi kui ka rahalisi auhindu. Võistluselt on eelnevatel aastatel saanud tuule tiibadesse näiteks Pürg, HireHunt, Konku ja Festera.

Konkursile saab end kirja panna TÜ ideelabori kodulehel 7. mai keskööni ja konkursi eelvoor toimub 11. mail ideelaboris. Lõppvoor toimub 19. mail idufirmakeskuses Spark, kuhu on oodatud liftikõnesid kuulama ja osalejatele kaasa elama kõik ettevõtlushuvilised. Peale «Kaleidoskoobi» konkursi võitjate kuulutatakse Sparkis välja ka selleaastase Vega teaduspõhiste ideede rahastuse saajad. Lisateave ja registreerumine: ideelabor.ut.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

kaleidoskoop, ideelabor