Juubeliaastat tähistatakse vilistlaspäeva ja kontsertlavastusega Ugalas.
FOTO: Andres Tennus

Kultuuriakadeemia peab juubelit

Uudis

Viljandi kultuuriakadeemia tähistab 65. aastapäeva konverentsi ja vilistlaspäevaga.

Täna toimub Viljandis konverents «Regionaalse kõrghariduse väärtus ja hind», kus räägitakse hariduse ja regionaalpoliitika seostest, samuti hariduse ja piirkondliku kõrghariduse rahastamist puudutavatel teemadel.

«Konverentsil arutletakse, kas ja miks on kõrgharidus piirkonnale oluline ning kui suurelt on emaülikoolid valmis oma regionaalsetesse üksustesse panustama,» rääkis Viljandi kultuuriakadeemia kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist Viivika Melts.

Konverentsil esinevad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppe- ja arendusdirektor Tuulike Kivestu, TÜ regionaalplaneerimise dotsent Garri Raagmaa, TÜ haridusteaduste instituudi asejuhataja arendustöö alal ja haridusuuenduskeskuse juhataja Anzori Barkalaja ning riigikogu liige ja maaelukomisjoni esimees Helir-Valdor Seeder. Peale selle toimuvad aruteluringid ning konverentsi lõpuks sõnastatakse ja võetakse vastu memorandum.

20. mail tähistatakse juubeliaastat vilistlaspäeva ja kontsertlavastusega Ugalas. Vilistlaspäev algab kell 11 piknikuga Tarekese hoovis, millele järgneb rongkäik Ugala teatrisse, kus toimub pidulik kontsertlavastus ja omakultuurialase publikatsiooni esitlus.

Vilistlaspäeval on avatud erinevad näitused, samuti saab külastada kultuuriakadeemia õppehooneid. «Kell 19 algab pidu kultuuriakadeemia peamajas, kus saab põneva programmi saatel pidutseda varajaste hommikutundideni,» lisas Melts.

Akadeemia ajalugu ulatub 1952. aastasse, mil asutati Tallinna kultuurharidusala kool. Hiljem on õppeasutus kandnud erinevaid märksõna «kultuur» sisaldanud nimetusi: Tallinna kultuurharidustöö kool, Viljandi kultuurharidustöö kool, Viljandi kultuurikool, Viljandi kultuurikolledž ja Viljandi kultuuriakadeemia. 65 tegevusaasta jooksul on kooli lõpetanud rohkem kui 4500 inimest.

Vilistlaspäevale saab registreeruda 15. maini e-aadressil vkajuubel [at] ut.ee või tel 435 5232.

Jaga artiklit

Märksõnad

kultuuriakadeemia