Üliõpilaste festival Kultuuridessant tuleb viiendat korda

Uudis

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste korraldatud festivali Kultuuridessant käigus jõuavad TÜ VKA tudengite silmapaistvamad loometööd kooliseinte vahelt laiema publiku ette. Sel aastal külastatakse Viljandit, Tallinnat ja Tartut.

Kultuuridessandi käigus teevad koostööd erinevate erialade tudengid, kelle kätte on antud ülesanne viia kontserdid, tantsu- ja teatrietendused, performance’id, töötoad ning näitus publikuni.

Sel aastal on festivalil seitse tantsukunsti diplomilavastust: Anni Zuppingu tantsulavastus «The Matter of Reflection», Reelika Porosoni «Miks? Teip!», Stella Kruusamägi «Animulus», Leanika Mändma «Düstüümia», Helle Mari Toomeli «Ever So Romantic», Valeria Januškevitši tantsulavastus «After Ever After» ja Laura Manderi «Salasibulad».

Peale selle on kavas mitmed töötoad. Rahvusliku käsitöö osakonna töötubades saab valmistada rahvuslikus stiilis ehteid, helkureid ja võtmehoidjaid. Samuti saab külastada butafooride töötuba, kus on võimalik valmistada rekvisiite teatrilavale. Muusikaosakonnast esitab kümneliikmeline koosseis tuntud pärimusmuusika bändide (Trad.Attack!, Curly Strings, Svjata Vatra) laule uues võtmes.

«Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiast kasvab igal aastal välja üha rohkem kultuuritegelasi. Dessant on sild kultuurilooja ja selle armastaja vahel. Meie eesmärk on näidata, kui andekad tudengid akadeemias õpivad,» ütles Kultuuridessandi sotsiaalmeedia juht Kätlin Kriisa.

Viljandis peatuti eile, täna peatutakse Tallinnas Vabal laval ja Sõltumatu Tantsu laval ning homme saab üliõpilaste töid näha Tartus Aparaaditehases. Lisateave ürituse Facebooki lehelt või kodulehelt kultuuridessant.ut.ee.

Jaga artiklit