Kevadsemestriks kolm tasuta MOOC-i

Uudis

Ülikool pakub kevadsemestril kolme vaba juurdepääsuga e-kursust, mis käsitlevad energiapoliitikat, analüütilist keemiat ja programmeerimist.

2. veebruaril algas ingliskeelne veebikursus «Energy Policies in Europe», mis kestab kuni 1. märtsini. Ülejäänud kahel kursusel saab osaleda märtsi- ja aprillikuus. Ingliskeelne «Estimation of Measurement Uncertainty in Chemical Analyse» kestab 2. märtsist 12. aprillini ning eestikeelne «Programmeerimisest maalähedaselt» kestab 9. märtsist 5. aprillini.

MOOC-id on mahuga 1 EAP (26 tundi õppija tööd), toimuvad täielikult veebipõhiselt ning lõpetanutele väljastatakse Tartu ülikooli tunnistus. Läbitud kursusi saab arvestada tasemeõppe õppekavade täitmisel õpiväljundite poolest sobiva ainekursuse olemasolul vastavas kõrgkoolis.

Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik näeb head MOOC-i kui õppeaine või probleemi lihtsat ja selget esitlemist terviklikul moel: «Hea MOOC võtab ette piiritletud teema ning jätab kõrvale ebavajaliku. See lihtsustab ja kiirendab mitmete ainete õpetamist.»

MOOC (ingl Massive Open Online Course) on tasuta veebikursus, mida enamasti pakuvad just maailma tippülikoolid (sh Cambridge’i ülikool, Stanfordi ülikool), koos tagasiside, eksami ning tõendiga õppetulemuse kohta. Täpsem info http://moocs.ut.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

MOOC