Alpiklubi pidas sünnipäeva

Uudis

10. jaanuaril tähistas oma 55. sünnipäeva alpiklubi Firn. Paljusid Tartu ülikooli tudengeid, töötajaid ja vilistlasi ühendav alpiklubi tõi viimase viie aasta tähtsündmusena välja tõusu Tartu Ülikool 350 mäetippu pärast 30-aastast pausi.

Sünnipäevaüritusel meenutasid alpinistid mõlemat ekspeditsiooni (aastatel 1982 ning 2012) Kesk-Pamiiris Tanõmasi ahelikus paikneva 6350 meetri kõrguse mäe tippu. Alpiklubi presidendi, TÜ arvutiteaduse instituudi teaduri Hedi Petersoni sõnul sai uudistada ka spetsiaalselt ülikooli muuseumist kohale toodud teemakohaseid mälestisi, alustades Tartu ülikooli mäetipust pärit tipukirjast ja kivitükkidest ning lõpetades pildialbumitega.

Õhtu jooksul võeti humoorikate filmidega kokku viimase aasta ja eelmisest juubelist möödunud viie aasta tegemised nii treeningute, võistluste kui ka mägedes käikude vallas. Samuti tunnustati hooaja tublimaid liikmeid ning premeeriti fotokonkursi «Mäed ja mood» huvitavamaid töid. Klubi auliikmeks nimetati selle pikaaegne president Kalev Muru.

Alpiklubi Firni alpinismitreeningutega saab liituda kevadsemestri kahel esimesel nädalal. Täpsem info lehtedel www.tysk.ee ja www.firn.ee.

Jaga artiklit