Mai 2018, nr 5
ILLUSTRATSIOON: Maarja Nõmmik
Märksõnad: 

Muutustega ühiskonnas ja tehnoloogia arenguga on kaasnenud uus õppevorm – MOOC.

MOOC ehk vaba juurdepääsuga e-kursus (ingl massive open online course) on täiendusõppeprogrammi erivorm, mis on avatud registreerimisega, täielikult veebipõhine ja osalejatele tasuta (Tartu Ülikooli täiendusõppe eeskiri).

Veebruar 2015, nr 2
Märksõnad: 

Ülikool pakub kevadsemestril kolme vaba juurdepääsuga e-kursust, mis käsitlevad energiapoliitikat, analüütilist keemiat ja programmeerimist.

2. veebruaril algas ingliskeelne veebikursus «Energy Policies in Europe», mis kestab kuni 1. märtsini. Ülejäänud kahel kursusel saab osaleda märtsi- ja aprillikuus. Ingliskeelne «Estimation of Measurement Uncertainty in Chemical Analyse» kestab 2. märtsist 12. aprillini ning eestikeelne «Programmeerimisest maalähedaselt» kestab 9. märtsist 5. aprillini.

Jaanuar 2014, nr 1
FOTO: sisu.ut.ee/measurement
Tartu ülikooli esimene MOOC avab avaliku Moodle'i kursuse märtsi alguses.
Märksõnad: 

MOOC (Massive Open Online Course) on koondnimetus veebikursuse kohta, kus saavad osaleda inimesed üle maailma, eestikeelset vastet sel uuel nähtusel veel pole. Massiivseks teebki sellise kursuse võimalike osalejate arv, mis võib ulatuda tuhandetesse.

Elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse juhataja Lehti Pilt ütles, et kuigi ülikoolis on seni loodud palju avatud õppesisu sisupakettide, õppematerjalide ja videoloengute näol, mis on kõigile huvilistele kättesaadavad, ei saa nende kohta siiski MOOC öelda.

Telli voog RSS - MOOC
Telli voog RSS - MOOC