Ideelabori uue juhi Maret Ahoneni (paremal) sõnul oodatakse uutesse ruumidesse kõiki tudengeid, kes on ettevõtlusest ja oma ideede elluviimisest huvitatud.
FOTO: Andres Tennus

Ideelabor avab uued ja värvilised ruumid

Uudis

Varem peahoones asunud Ideelabor ootab ettevõtlikke tudengeid nüüdsest Oeconomicumis, kus mõtteid saab arendada avaras ühisruumis ning lähitulevikus ka saunas.

Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul peaks suurem ehk peamine ruum kujunema meeskonnatöö ruumiks. «Siin saavad kõik meie tegevusega seotud tiimid oma ideid arendada, saame neid nõustada, sest meil on olemas mentorite võrgustik,» ütles Ahonen ja lisas, et uksed on avatud iga päev. Nii saavad ettevõtlikud noored Ideelabori ruumides peaaegu igal ajal oma häid ideid edasi arendada.

«Väljas on suur silt, inimesed peaksid nüüd meid märkama ja vajaduse korral üles leidma. Tahame, et Ideelabor muutuks regionaalseks keskuseks, mis on avatud kõigile Lõuna-Eesti kõrgkoolide ja kutseharidussüsteemi tudengitele ja õppuritele,» ütles Tartu ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Andres Kuusik.

Ideelabori ruumid kujundasid Tartu kõrgema kunstikooli tudengid. «Andsime neile vabad käed ja oleme tulemusega väga rahul. Me ei osanud ise selliste mõtete peale tegelikult tullagi,» ütles Kuusik.

«Koridor on samuti teistsugune kui ülikooli õppehooned tavaliselt. Kui tuled sisse, siis tunned kohe, et see pole igav koht ja koridori seinte kujundusse on peidetud paberlennuki kujutised ehk lennukad ideed!» kirjeldas Kuusik.

Ideelaboris on peale ühisruumi ehk ideereaktori veel kaks klassiruumi, kontoriruumid ja saun. «Sauna tuleb natuke renoveerida ja see on plaanis korda teha, et oleks ka ideesaun, sest head mõtted tulevad mõnikord ka saunas,» rääkis Maret Ahonen. Peale selle plaanitakse suvel remontida kaks klassiruumi, sest praegu on seal probleeme aktustikaga.

Maret Ahonen loodab, et Ideelabori ruume hakkavad pärast avamist täitma tudengid ja nende lennukad mõtted. «Soovime rahvusvahelisemaks muutuda ja suurendada teadlikkust ka ülikoolis, teiste teaduskondade sees, et oleme siin olemas ja ootame kõiki oma ideid edasi arendama ja praktikas järele proovima,» sõnas Ahonen.

Ideelaborisse on oodatud kõik tudengid, olenemata erialast. «Siia võivad tõesti kõik tulla, ei tasu arvata, et mina pole ärimees või ei sobi. Kui sa oskad näiteks mitut keelt, siis võib see mõnele meeskonnale kasulik olla, mitmekülgsus on meeskonnas väga tähtis,» lisas Ahonen.

Juhi sõnul on Ideelaboris tegutsemine tudengitele hea väljakutse ka seepärast, et meeskonnatöö ei pruugi alati kõige kergem olla. «Koolis tehtav rühmatöö ei ole päris selline nagu meeskonnatöö, aga siin saab ka selle poolega tutvuda ja see tuleb kindlasti edaspidises elus kasuks,» arvas Ahonen.

Uute ruumide avamine toimub 13. veebruaril kell 13.02 Oeconomicumis. Kohapeal moodustatakse meeskonnad, kellele antakse ülesanne leida lahendus kolmele probleemile, mida ei ole veel suudetud Ideelaboris lahendada. 

Jaga artiklit

Märksõnad

ideelabor